OnePlus Z tasarımı netleşti! Eskiye dönüş sinyali var gibi! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

OnePlus Z tasarımı netleşti! Eskiye dönüş sinyali var gibi!

OnePlus Z tasarımı ortaya çıktı. Piyasaya çıkardığı modellerle adından söz ettiren firmanın yeni modelinde de tasarım belli oldu. OnePlus 8 Pro modeli özellikleriyle birçok kişiyi cezbetmişti.

Yeni modelin biraz daha uygun fiyatlı olarak kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Modelin tasarımıyla birlikte bazı özellikleri de gün yüzüne çıkmış durumda. Modelin 5G destekli olacağı belirtiliyor.

OnePlus Z tasarımı

8 Pro modeliyle Android cihazlar arasında adından söz ettiren firma, yeni modeli için de çalışmaları devam ettiriyor. Kullanıcılarla buluşacak olan yeni modelin, OnePlus 8 Pro kadar yüksek fiyatlı olmayacağı belirtiliyor.

OnePlus Z tasarımı ile birlikte özelliklerine bakıldığında ekrana dair pek bilgi yok. Tahmin edilen tek bilgi ise ekranın 90 Hz yenileme hızına sahip olacağı. Ayrıca ekranın tasarımına bakıldığında yassı köşelerinin olduğu görülüyor. Üst ve yan kısımlardan ince bir çerçeveye sahip olan telefonun ön kamerası da ekrana gömülü halde olacak.

Telefonun 5G  Mediatek Dimensity 100L  işlemciden güç alması bekleniyor. Bu işlemciyle birlikte telefonda 8 GB RAM bulunacak. Bu işlemci tercihiyle birlikte firma, daha uygun fiyatlı bir modeli 5G destekli cihazlar grubuna kazandırmak istiyor.

Ayrıca telefonun güvenliği ekran içinde yer alan parmak izi okuyucu sayesinde olacak. Sızdırılan fotoğrafta da model çalışırken, parmak izi okuyucunun nasıl ayarlanacağı anlatılıyor.

Modelin temmuz ayında duyurulması bekleniyor. Üst segment telefonlar arasında fırtına estiren firmanın, yeni modeliyle nasıl bir başarı yakalayacağı merak ediliyor.

Haber Kaynak V Linki : Schiftdelete

yazarHasan Burus