Ordu'da dev sağlık kompleksi için çalışmalar başladı | intHaber.com
GüncelSağlık

Ordu’da dev sağlık kompleksi için çalışmalar başladı

Ordu'da dev sağlık kompleksi için çalışmalar başladı

Türkiye’nin birçok şehrinde hayata geçirilen şehir hastaneleri, modern altyapısıyla vatandaşlara üst düzeyde sağlık hizmete sunuyor

. Birçok şehirde hayata geçirilen şehir hastanelerinde yeni proje çalışmaları ise sürüyor. Ordu’da da bir süre önce şehir hastanesi projesi gündeme gelmişti. İhale süreci tamamlanan projede inşaat çalışmaları başladı. Ordulular ise, “Ordu Şehir Hastanesi ne zaman açılacak?” sorusuna yanıt arıyor…

Ordu'da dev sağlık kompleksi için çalışmalar başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından Ordu Üniversitesi yerleşkesinin içerisindeki 250 bin metrekare arazi içinde inşa edilen projede kazı çalışmaları sürüyor. Proje kapsamında aynı zamanda 22 bin metrekare büyüklüğe sahip olacak bir mortoloji binası da inşa ediliyor.

AÇILIŞ İÇİN 2023 YILI İŞARET EDİLDİ

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ordu Şehir Hastanesi çalışmalarında incelemelerde bulundu. Proje hakkında konuşan Akdoğan, “Şu anda Ordu’muza muhteşem bir hastane yapılıyor. Toplamda hastanemiz için 250, 50 dönüm de yollarla beraber 300 dönüme yakın araziyi üniversite olarak Sağlık Bakanlığına tahsis ettik. Hummalı bir şekilde kazı çalışmaları devam ediyor. Bu üniversitemiz, Ordu’muz, Türkiye’miz için muhteşem bir şaheser olacak. 900 yataklı hastane Ordu’muza yakışacak. Ordu’muzun en temel ihtiyaçlarından biri olan hastane ihtiyacı giderilmiş olacak. Bizim aldığımız bilgilere göre hastanemizin inşaatının iki yıl içerisinde bitirilmesi öngörülüyor. Dolayısıyla 2023 yılına inşallah bu hastane yapılmış” ifadelerini kullandı.

ORDU ŞEHİR HASTANESİ NEREDE?

İnşaat çalışmalarının sürdüğü Ordu Şehir Hastanesi, Altınordu ilçesinde yer alan Eskipazar Mahallesi’nde kuruluyor. Botanik Park alanında kurulan proje, 900 yatak kapasitesine sahip olacak.