Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi tüm hızıyla sürüyor | intHaber.com
Kentsel Dönüşüm

Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi tüm hızıyla sürüyor

Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi tüm hızıyla sürüyor
İzmir’in Karşıyaka ilçesi Örnekköy bölgesinde kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bölgede güvenli ve modern yaşam alanları İzmirlilere kazandırılıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 3 ve 4’üncü etap çalışmaları hayata geçiriliyor. Belediyenin iştirak şirketi İZBETON tarafından yürütülen çalışmalarda önemli aşama kaydedildi.
Yapılan bilgilendirmeye göre, projedeki yaklaşık 1000 konut için bölgede hak sahiplerine ait olan mevcut binaların tahliye ve yıkım işlemleri tamamlandı.

3 BİN 520 KONUT İNŞA EDİLECEK

Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında açıklamalarda bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, projede çalışmaların etaplar halinde sürdüğünü kaydederek “Proje tamamlandığında toplamda 3 bin 520 adet konut ile 338 adet işyeri inşa edilmiş olacak. Proje kapsamında alanda 4 bin 200 metrekare kapalı alanı olan iki katlı yeni pazar alanı, taşıtlar için yaklaşık 30 bin metrekare açık ve kapalı otopark alanları, 3 bin 500 metrekare kapalı alanı olan spor tesis binası ve sosyal alanlar yapılacak” diye konuştu.

Projedeki yaşam alanından da bahseden Başkan Soyer, “Projeyle aynı zamanda alana 68 bin metrekare yeşil alan ve 20 bin metrekare sosyal donatı alanı kazandırılacak. Çünkü biz hem riskli konutlarda oturan yurttaşların sağlıklı yapılarda oturmasını sağlamayı hem de yaşanabilir kentsel alanlar yaratmayı hedefliyoruz. İzmir’i güvenli hale getirmek ve yurttaşlarımızın yeşil alanları ve sosyal donatı alanlarıyla daha sağlıklı bir çevrede olmasını sağlamak için pandemi koşullarında da hiç ara vermeden çalışmaya devam ettik” ifadelerini kullandı.

Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi tüm hızıyla sürüyor