Osmangazi ilçesi Sıcaksu bölgesinde beklenen dönüşüm için düğmeye basıldı | intHaber.com
Kentsel Dönüşüm

Osmangazi ilçesi Sıcaksu bölgesinde beklenen dönüşüm için düğmeye basıldı

Osmangazi ilçesi Sıcaksu bölgesinde beklenen dönüşüm için düğmeye basıldı
Deprem tehlikesi bulunan şehirlerden olan Bursa’da bu bakımdan kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmaları büyük önem taşıyor. Bursa’daki yeni kentsel dönüşüm projeleri için çalışmalar yürütülüyor.

Osmangazi ilçesi Sıcaksu bölgesinde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesinin ihalesi 9 Eylül 2021 tarihinde yapılacak. Projede inşaat çalışmalarının ihale sürecinin tamamlanmasının ardından başlaması bekleniyor.

Sıcaksu Kentsel Dönüşüm Projesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ortaklığıyla hayata geçirilecek. Termal su turizmi açısından öne çıkan bölgede kentsel dönüşüm ile modern alanlar yaşam alanları oluşturulacak.

GÜVENLİ KONUTLAR HAYATA GEÇİRİLECEK

Sıcaksu bölgesinde uygulanacak kentsel dönüşüm projesi hakkında açıklamalarda bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, senelerdir tartışılan Sıcaksu bölgesinin dönüşümünde artık sona geldiklerini dile getirdi.

İhalenin ardından çalışmaların başlayacağını kaydeden Başkan Aktaş, “Sıcaksu’da ihale tarihi belirlendi. İhalenin ardından bu bölgede de dönüşüm başlayacak. Bu projelerle bir taraftan yıpranan, depreme karşı dayanıksız yapı stoku yenilecek, diğer taraftan kentimiz nitelikle, modern ve güvenli konutlarla donatılacak” ifadelerini kullandı.

Bursa’daki diğer kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da bilgiler veren Aktaş, 75. Yıl, Yiğitler ve Esenevler kentsel dönüşüm alanında uzlaşma görüşmelerinin sürdüğünü belirterek İstanbul Caddesi’nde bir taraftan dönüşümün başladığını diğer yandan da Beşyol bölgesinde uzlaşma görüşmelerine devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Osmangazi ilçesi Sıcaksu bölgesinde beklenen dönüşüm için düğmeye basıldı