Panel Çit yaptırmak için nelere dikkat etmeliyim? | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
İnşaatSektörel

Panel Çit yaptırmak için nelere dikkat etmeliyim?

Panel Çit yaptırmak için nelere dikkat etmeliyim
Panel Çit yaptırmak için nelere dikkat etmeliyim

Panel Çit yaptırmak istiyorum nelere Dikkat etmeliyim !

Panel çit nedir: Güvenlik önlemi almak istediğiniz, okul, hastane, ev, liman, orman, arazi, depo gibi yerlerin etrafını çevreleyen güvenlik çitidir. Panel çitler doğa koşullarına karşı dayanıklı oldukları için paslanma gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.

Bahçe çitleri, bahçenin en önemli parçalarından birisidir. Bahçeye estetik kazandırır, sınırları çizme amaçlı da kullanılır. Estetik görünüm açısından çevrelediği yapıyla uyum sağlamalıdır. Bu yüzden ahşap, plastik, tel, metal gibi farklı malzemelerle kullanılabilir.

Panel çitler diğer güvenlik önlemlerine göre daha az maliyetlidir. Her alana uygulanabilir olması, taşıma ve montajının kolay olması, modüler olması ve tadilata ihtiyaç duymadan yıllarca kullanılabilir olması gibi avantajlardan dolayı son yıllarda en çok tercih edilen güvenlik sistemi olmuştur.

Panel çit fiyatlarını belirlemede birbirinden farklı durumlar etkili olur. Bunları kısaca anlatacak olursak;

Tel yapısı panel çit fiyatları için belirleyici bir unsurdur. Üç çeşit panel teli bulunur. Sıcak daldırma yöntemi ile galvaniz ile kaplanan teller, galvaniz kaplı teli korozyona karşı dayanıklı hale getirmek için fırınlama yapılan teller, galvanizli telin pvc ile kaplandığı teller. Bu farklı yapıdaki panel çit telleri fiyatta farklılık gösterir.

Göz aralıkları fiyat belirlemede rol alan bir değişkendir. Göz aralıklarının darlığı ve genişliği fiyatı etkileyen unsurlardandır.

Çevreleme sırasında kullanılacak panel çitin yüksekliği fiyatı azaltabilir ve artırabilir. Panel çit sistemlerinin standart bir boyu olmasına karşın özel siparişlerde istenilen boyda panel çit yapılabilir. Panel çit montajları farklı alanlara yapılabilmektedir.

Toprak zemin ve beton zemin uygulamalarında kullanılan malzemelere göre fiyat değişikliği olur.

Yine montaj aşamasında iki türlü dikme kullanılır. Profil dikmeler ve beton dikmeler. Profil demirler beton dikmelere göre daha uygun fiyatlıdır. Profiller standart aralıklar ile aralara yerleştirilmektedir. Sizin isteğinize bağlı olarak profillerin sayısı artırılıp azaltılabilir. Kullanılan profil sayıları panel çit fiyatlarının belirlenmesini sağlar.

Panel Çit Fiyat Hazırlık Aşaması: Günümüzde en çok merak edilenler arasında hiç şüphesiz bir ürünün fiyatıdır. 

Yapılacak iş önceci iyi bir fiyat araştırması yapmak proje için detayları hakkında daha fazla bilgi vermek ve almak olacaktır. Böylelikle projeniz ile ilgili ortalama fiyat bilgisini elde edebileceksiniz.

Bu araştırmanız tam olarak size net proje fiyatı vermeyebilir fakat %90 oluşabilecek ve karşılaşabileceğiniz fiyat noktasında size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Fiyat araştırması yapmak bir ürün veya hizmet için bir çok nokta olabilir fiyat değişikliğini etkileyebilecek. Bu durumda sizi en çok yanıltabilecek olan fiyattan önce ürünün özellikleridir kalitesidir.

Proje alanında uygun olduğunu düşündüğünüz ürünü iyice araştırınız. Bir kişiye sormak farklıdır 1’den fazla kişiyle irtibat halinde olup ürün hakkında detayları sormak / öğrenmek farklıdır.

Her sektörde olduğu gibi panel çit sektörü yani bizim piyasada mutlaka birden fazla değişik etkenlere sahip ürünler ile karşılaşacaksınız.

Panel Çit Özellikleri: Panel çit özelliklerini iyi analiz edip diğer firmalardan gerek özellik gerek fiyat olarak detaylarını not alınız. 

Panel Çit Fiyatları,  her firmanın kendi fiyat politikasına göre yada sunmuş olduğu ürün özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

 Panel Çit Firmaları, genellikte diğer sektörlerde olduğu üzere kendi iç piyasası ve sektöründe bir başka panel çit ustası, veya panel çit uygulaması, yada panel çit montajı, konusunda hizmet veren firmaları kişileri ezmek için fiyatlarda oldukça düşük rakamlar sunabilirler.