PKK'ya darbe üstüne darbe! Kırmızı kategoride aranan Karayılan'ın eski koruması öldürüldü | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

PKK’ya darbe üstüne darbe! Kırmızı kategoride aranan Karayılan’ın eski koruması öldürüldü

PKK'ya darbe üstüne darbe! Kırmızı kategoride aranan Karayılan'ın eski koruması öldürüldü

Eren-5 operasyonları kapsamında Mardin Nusaybin Bagok bölgesinde, İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Komando ve Jandarma Özel Harekat (JÖH) birliklerince Hava Kuvvetleri destekli gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirilen Kırmızı kategorideki teröristin, Mardin sorumlusu olarak faaliyet gösteren Hevram Havraman Avyer kod adlı Hasan Mahmudi olduğu belirlendi.

KARAYILAN’IN ESKİ KORUMASIYDI

Teröristin, 2015 yılında Mardin/Nusaybin ilçe merkezinde çukur barikat eylemlerine katıldığı, Şırnak/Silopi çukur barikat eylemleri döneminde cephe yönetimi olarak şehir merkezinde bulunduğu, Şırnak/Silopi bölgesinde 2 milyon dolarlık bir soygunu milisler aracılığı ile yaptırdığı, 2008 yılında Şemdinli ilçesi sınırında döşediği EYP’nin patlaması sonucu askerlerin şehit edilmesi olayına katıldığı, 2016 Eylül’de Şırnak-Van yol inşaatının yol yapım şantiyesinin emniyetini alan güvenlik güçlerine saldırı sonucu 6 jandarma personelinin şehit edildiği eylemlere katıldığı belirtildi. Daha önce Cemal kod adlı Murat Karayılan’ın korumalığını yaptığı belirlendi.

ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMADI

Karayılan’ın koruması öldürüldüTuruncu kategoride yer alan teröristin ise Mardin Bagok Alan Sorumlusu olarak faaliyet gösteren ve Reber Koser kod adlı Teyyüp Çam olduğu tespit edildi. PKK’lı teröristin 18 Eylül 2016 tarihinde Mardin/Midyat-Sivrice mahallesinde bulunan Vodafone operatörüne ait baz istasyonuna EYP’li saldırı, 15 Mart 2017 tarihinde Mardin/Mazıdağı-Üçyol yol ayrımında EYP patlaması sonucu 2 jandarma personelinin şehit olması ve 2 güvenlik korucusunu yaralanması,16 Ağustos 2019’da Şırnak İdil Sarı köyü Pisikayası Tepesi bölgesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 1 jandarma personelinin yaralanması, 21 Ağustos 2016’da Mardin Midyat Taşlıburç mevkiinde meydana gelen yol kesme olayında 1 vatandaşın yaralanması,9 Aralık 2019 tarihinde Şırnak İli İdil İlçesinde meydana gelen EYP’li saldırıda 2 jandarma personelinin şehit olması ve 8 jandarma personelinin yaralanması, 3 Nisan 2020’de ise Mardin/Nusaybin ilçesi Dibek Mahallesi mevkiinde bulunan Dibek üs bölgesinde inşaat firması işçilerine yapılan saldırıda 1 müteahhitin şehit edilmesi, 1 işçinin ise yaralanması eylemlerine katıldığı belirlendi.
Teröristlerin etkisiz hale getirilmesine şehitlerimizin ve yaralılarımızın kanı yerde kalmadı. Etkisiz hale getirilen diğer teröristlerin kimlik tespiti çalışmalarının ise devam ettiği öğrenildi.

PKK'ya darbe üstüne darbe! Kırmızı kategoride aranan Karayılan'ın eski koruması öldürüldü