PKK'ye bir darbe daha indirildi, 8 terörist etkisiz hale getirdi! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

PKK’ye bir darbe daha indirildi, 8 terörist etkisiz hale getirdi!

PKK'ye bir darbe daha indirildi
PKK'ye bir darbe daha indirildi

Şırnak’ın Silopi ilçesindeki çukur ve barikat olaylarını organize eden kadın PKK’lı terörist “Yıldız” kod adlı Nurgül Duran, hava harekatında etkisiz hale getirildi.

 İçişleri Bakanlığı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin, sözde Botan Saha/Kadın Sorumlusu Leyla Amed kod adlı Hamiyet Yalçınkaya isimli teröristin koruması olan ve terörden arananlarda 1 Milyon TL’ye kadar ödülle “TURUNCU” kategoride yer alan Yıldız kod adlı Nurgül Duran olduğu tespit edilmiştir.

Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığınca Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında 8 PKK terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerin arasında “Turuncu” kategoriden aranan “Yıldız” kod adlı Nurgül Duran‘ın olduğu da bildirildi. 

Bahsi geçen terörist, sözde Botan Saha/Kadın Sorumlusu “Leyla Amed” kod adlı Hamiyet Yalçınkaya’nın koruması olarak görev yaptı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanlığı şunları kaydetti:

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin, sözde Botan Saha/Kadın Sorumlusu Leyla Amed kod adlı Hamiyet Yalçınkaya isimli teröristin koruması olan ve terörden arananlarda 1 Milyon TL’ye kadar ödülle “TURUNCU” kategoride yer alan Yıldız kod adlı Nurgül Duran olduğu tespit edilmiştir.

Nurgül Duran isimli teröristin; 2015-2016 yıllarında, Şırnak Silopi ilçesinde şehir yapılanmasında sorumlu düzeyde faaliyet gösterdiği, Silopi ilçesinde çukur-barikat olayları esnasında birçok eylemi koordine ettiği ve talimatını verdiği belirlenmiştir.

Denizli Oto Ekspertiz