Polatlı Belediyesi tarafından ihale yoluyla konut satışı yapılacak | intHaber.com
Emlak

Polatlı Belediyesi tarafından ihale yoluyla konut satışı yapılacak

Polatlı Belediyesi tarafından ihale yoluyla konut satışı yapılacak

Ankara’nın Polatlı ilçesinde yer alan ve mülkiyeti Polatlı Belediyesi’ne ait olan 31 adet konut satışa sunuldu. Uygun fiyatların belirlendiği konutlar için ihale düzenlenecek.

Yapılan bilgilendirmeye göre, söz konusu gayrimenkul satış ihalesi 28 Mayıs 2021 günü saat 15:00’da yapılacak. İhalenin Polatlı Belediyesi binasında düzenleneceği kaydedildi.

Satışa sunulan konutların tamamı 4+1 daire tipi şeklini taşıyor. Konutlar, İstiklal Mahallesi’nde bulunan sitede yer alıyor. Konutların brüt büyüklükleri ise 175 metrekare olarak belirtildi.

FİYATLARI NE KADAR?

Polatlı Belediyesi tarafından satışa sunulan konutlar; bodrum kat, 1’inci kat, 2’nci kat, 3’üncü kat, 4’üncü kat, 9’uncu kat ve 11’inci katlarda yer alıyor.

Konutların fiyatları ise 240 bin TL’den başlayarak konut özelliğine göre 475 bin TL’ye kadar yükseliyor. Konutlar için ihalede talep edilen geçici teminat tutarı ise 7 bin 200 TL ile 14 bin 250 TL arasında değişiyor.

AÇIK ARTIRMA YAPILACAK

Polatlı Belediyesi’nden ihaleye ilişkin yapılan bilgilendirmede, söz konusu ihalenin 2886 Sayılı Devlet ihale Kanunu’nun 45’inci maddesine göre açık artırma usulü ile düzenleneceği kaydedildi.

İhaleye katılmak isteyen yatırımcılardan nüfus cüzdanı sureti, ikametgah belgesi, geçici teminatın yatırıldığına gösteren belge, noter tasdikli imza beyannamesi gibi belgeler talep ediliyor. İhaleye ve konutlara dair tüm detaylara Polatlı Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden ulaşılabilir.

Polatlı Belediyesi tarafından ihale yoluyla konut satışı yapılacak