QFCRA onay verdi, VakıfBank Katarda bankacılık lisansına sahip ilk Türk bankası oldu! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Ekonomi

QFCRA onay verdi, VakıfBank Katarda bankacılık lisansına sahip ilk Türk bankası oldu!

VakıfBank, bölgesinde her geçen gün daha güçlü bir finans merkezi olma yolunda ilerleyen Katarda bankacılık lisansına sahip ilk ve tek Türk Bankası oldu.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, Banka Yönetim Kurulunun almış olduğu kararlar çerçevesinde, yurtdışı faaliyetlerinin genişletilmesini amaçladıklarına dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü:

Bu kararımız doğrultusunda daha önce Çin ve Katarda temsilcilik ofisi açmayı planladığımızı duyurmuştuk. Katarda temsilcilik açılması ile ilgili gerek ülkemizde gerekse Katarda yapılan tüm başvurular olumlu sonuçlanmış ve Bankamız Katarda bankacılık lisansına sahip ilk ve tek Türk bankası olmuştur. Amacımız pandemi sonrası Çinde de gerekli başvuruları hızlandırmak ve en kısa sürede orada da faaliyete geçmektir. Yurtdışı şube ağında New York, Erbil ve Bahreyn Şubeleri aracılığı ile hizmet verdiklerine vurgu yapan Üstünsalih, bu şubelere ek olarak Genel Müdürlüğü Viyanada bulunan VakıfBank International AG isimli ayrı bir iştiraklerinin de bulunduğunun altını çizdi. Bu iştirakimiz de Almanya ve Avusturyadaki şubeleri aracılığıyla hizmet veriyor diyen Üstünsalih, sözlerini şöyle sürdürdü: Ülkemizin milli menfaatleri ile uyumlu bir şekilde yurtdışında faaliyet gösteren Türk müteşebbisininin ve iş adamınınyanındaki güç olarak yurtdışı faaliyetlerimizi artırıyoruz. Katar temsilciliğimiz bu zincirin dördüncü halkası olmuştur. Kısa bir süre içinde Çin temsilciliğimizin de açılması ile zincire bir halka daha eklenecektir. Gerek uluslararası sermaye piyasalarında gerçekleştirdiğimiz işlemlerle gerekse büyüyen yurtdışı organizasyonumuz ile VakıfBank marka değerinin küresel seviyede yükseleceğine yürekten inanıyorum.