Rakipler düşüne dursun! iPhone 12 fiyatları sızdırıldı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Rakipler düşüne dursun! iPhone 12 fiyatları sızdırıldı!

Apple bugüne kadar 999 dolardan ucuza OLED ekranlı iPhone satmadı. Ancak, bu yıl tanıtılacak olan modeller ile fiyat konusunda herkesi şaşırtabiliyor. iPhone 12 fiyatları daha önce paylaştığı bilgiler doğru çıkan bir kaynak tarafından sızdırıldı.

iPhone 12 serisinin dört model ile karşımıza çıkacağını sizlere duyurmuştuk. Hali hazırda piyasada olan iPhone 11 yerini 5.4 inçlik iPhone 12‘ye bırakacak. iPhone 12’nin 6.1 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan bir versiyonu daha bulunacak. Diğer iki model ise 6.1 inçlik Pro ve 6.7 inç ekrana sahip olan Pro Max olacak.

iPhone 12 fiyatları bu şekilde olursa rakipleri zorlanır!

Apple konusundaki tahminleri ile tanınan analist Ming-Chi Kuo‘ya göre dört modelin tamamı OLED ekran ve 5G desteği ile karşımıza çıkacak. Bu sayede Apple, LCD ekrana veda etmiş olacak. Jon Prosser, yeni iPhone SE’nin lansman tarihini ortaya çıkaran kaynağa dayandırdığı fiyatlar şu şekilde;

– 5.4 inç iPhone 12: 649 dolar
– 6.1 inç iPhone 12: 749 dolar
– 6.1 inç iPhone 12 Pro: 999 dolar
– 6,7 inç iPhone 12 Pro Max: 1099 dolar

Daha ucuz olan 5.4 inç ve 6.1 inçlik modeller çift arka kamera ile gelecek. Pahalı olan 6.1 inçlik ve 6.7 inçlik modeller ise LiDAR tarayıcı ve üç arka kameraya ev sahipliği yapacak. Bu fiyatlar birer tahmin / iddia olsa da, Apple’ın sonunda 999 dolardan daha düşük bir fiyata OLED iPhone satışa sunması gayet mantıklı.

Daha küçük boyutu ve daha düşük fiyatı göz önüne alındığında, 5.4 inçlik iPhone 12 bu ekonomik belirsizlikte en çok satan iPhone modellerinden biri haline gelebilir. Apple’ın iPhone 12 serisini Eylül ayında piyasaya sürmesi bekleniyor, ancak en az bir model Ekim veya Kasım ayına kadar sipariş edilemeyebilir.

Haber Kaynak Ve Linki : Schiftdelete

yazarMehmet Ali Ertunç