Rakiplerini hep yendi, Efsane Maradona Kalbine yenildi! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelSağlıkSpor

Rakiplerini hep yendi, Efsane Maradona Kalbine yenildi!

Efsane Maradona Kalbine yenildi!
Efsane Maradona Kalbine yenildi!

Arjantin’in efsane ismi Diego Armando Maradona hayatını kaybetti. 60 yaşındaki Donama, Tigre’deki evinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Arjantin efsanesi Diego Armando Maradona’nın 25 Kasım’daki vefatı futbolda acı bir tesadüfü de beraberinde getirdi. Bundan tam 15 yıl önce aynı gün bir başka futbol efsanesi olan George Best de yaşamını yitirmişti.

Arjantin efsanesi Diego Armando Maradona’nın ölüm haberi futbolda bomba etkisi yarattı. Maradona, kalp krizi nedeniyle yaşama gözlerini yumdu.

Futbolun efsane ismi, tarihin en ihtişamlı yıldızı Diego Armando Maradona, 60 yaşında hayatını kaybetti.

Arjantin basınından Clarin’in haberinde “Kısa bir süre önce geçirdiği beyin ameliyatından sonra Tigre’deki evinde olan 60 yaşındaki Diego Maradona kalp krizi sonrası yaşama veda etti.” ifadeleri yer aldı.

Arjantin gazetesi Clarin’in ardından dünyanın birçok önde gelen medya kuruluşları, Maradona’nın ölüm haberini duyurdu. Daha sonra bu haber tüm resmi organlar tarafından doğrulandı.

Bu gelişme futbolda acı bir tesadüfü de beraberinde getirdi. Bundan 15 yıl önce 2005 yılının 25 Kasım’ında futbol efsanesi George Best de yaşamını yitirmişti.

59 yaşında hayata veda eden Kuzey İrlandalı futbolcu, özellikle Manchester United kariyeriyle adından söz ettirmişti. 1963 yılında henüz 17 yaşındayken İngiliz devine transfer olan Best, 1974’e kadar 11 yıl Manchester United ile başarıdan başarıya koşmuştu.

Maradona, bir başka futbol efsanesi George Best ile aynı gün vefat etti

YILIN FUTBOLCUSU SEÇİLDİ

İngiliz ekibinin 1965, 1967 ve 1968 Şampiyonlar Ligi şampiyonluklarının kazanmasında önemli bir rol oynayan George Best, 1968`de Avrupa`da “Yılın Futbolcusu” ve “Futbol Yazarları Birliği Yılın Futbolcusu” ödüllerine layık görülmüştü.

Maradona, bir başka futbol efsanesi George Best ile aynı gün vefat etti

HEYKELİ DİKİLDİ

Best’in Manchester United’ın evi olan Old Trafford’un önünde diğer kulüp efsaneleri Denis Law ve Bobby Charlton’la birlikte heykeli bulunmakta.

Denizli Oto Ekspertiz