Sağlık personellerine getirilen izin yasakları kaldırıldı! | intHaber.com
Sağlık

Sağlık personellerine getirilen izin yasakları kaldırıldı!

Sağlık personellerine getirilen izin yasakları kaldırıldı!

Koronavirüs salgının Türkiye’de görülmesi ile birlikte sağlık personellerine izin, istifa ve emeklilik ile ilgili getirilen tüm yasaklar kaldırıldı. Söz konusu karara ilişkin resmi yazıda Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ilin sağlık müdürlüğüne gönderildi.

Buna göre, Sağlık Bakanlığı personeline, kamu sağlık hizmetini aksatmayacak şekilde yıllık izin ve ücretsiz izin verilebilecek.

Sağlık Bakanlığı yazısına göre, emeklilik talebinde bulunan personelin işlemleri yerine getirilecek.

Bakanlıkça, corona virüs pandemisi dolayısıyla sağlık çalışanlarına yönelik olarak, izin ve emeklilik işlemleri kısıtlaması getirilmişti.

İŞTE O YAZI

Sağlık Müdürlüklerine gönderilen resmi yazıda, pandemide gelinen süre içerisinde salgınla mücadelede özveri ile çalışan sağlık personellerinin ilgili kurumlara ilettikleri taleplerinin göz önüne alındığı ifade edilerek merkez ve taşra teşkilatında görevli tüm personellere yönelik yıllık ve ücretsiz izinlerin, istifa ve emeklilik gibi başvurularının kabul edileceği bildirildi.

Mevzuatta yer alan her türlü ücretsiz izinlerin kamu sağlık hizmetini aksatmayacak şekilde kullandırılmasının dikkat çekildiği yazıda emeklilik başvurusunda bulunmak isteyen personelin taleplerinin gerekli şekilde karşılanarak işlemleri yerine getirileceği belirtildi.

Sağlık personellerine getirilen izin yasakları kaldırıldı!