Sahabiye'deki kentsel dönüşüm projesinin 2'nci etap çalışması başladı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Kentsel Dönüşüm

Sahabiye’deki kentsel dönüşüm projesinin 2’nci etap çalışması başladı

Sahabiye'deki kentsel dönüşüm projesinin 2'nci etap çalışması başladı

Anadolu şehirleri arasında kentsel dönüşüm çalışmalarının yoğun şekilde sürdüğü Kayseri’de yeni proje alanları oluşturuluyor. Sahabiye bölgesinde yürütülen projenin 2’nci etap yıkım çalışması başladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından aktarılan bilgilere göre, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sahabiye’de sürdürülen çalışmaları denetledi. Sahabiye’de ikinci etap çalışması kapsamında 500 konut ve dükkan alanları inşa ediliyor.

Çalışmalar hakkında konuşan Büyükkılıç, “Sahabiye’miz etap etap gelişiyor, güzelleşiyor. Hiçbir sıkıntı, aksama olmadan kentsel dönüşümümüz devam ediyor” dedi.

TESLİMLER 2022’DE

Sahabiye’deki kentsel dönüşüm çalışmalarının ilk etabında teslimlerin yapıldığını hatırlatan Başkan Büyükkılıç, “Hatırlanacağı üzere birinci etabın, Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile anahtarları teslim edildi, hem dükkân hem de evlerin. Ağız tadıyla otursunlar. Süreç de çok şükür iyi getirdi. Vatandaşlarımızın da memnuniyeti de söz konusu oldu” ifadelerini kullandı.

İkinci etap teslimlerinin 2022 sonbahar döneminde yapılmasının hedeflendiğini aktaran Büyükkılıç, “Şimdi 1. Etabın 2. bölümüyle ilgili 3 blok halinde 500 konut, 40 tane dükkânı içeren projenin çalışmaları hızla devam ediyor. Şu anda 7. kattayız. Burada da temel aşaması tamamlandı. Otoparkıyla, katlarıyla 500 daire ve 40 dükkân böylece bu kısma ilave edilmiş olacak. Maksimum sonbahara, seneye okulların açılma dönemine teslim edeceğiz inşallah. Kazasız belasız hak sahiplerimizin buralara ağız tadıyla oturmasını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yıkım çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Büyükkılıç, “Şu anda 80 tane eski yapının yıkılması söz konusu. Bunun 20 tanesi yıkıldı. Geriye kalanı da 1 ay içerisinde bitecek. Kalan 60 tane yapı da temizlendikten sonra oranın da süreci başlayacak. Orada da toplamda 560 tane konut söz konusu. Ayrıca iş yerleri söz konusu. Sahabiye’miz etap etap gelişiyor, güzelleşiyor. Hiçbir sıkıntı, aksama olmadan kentsel dönüşümümüz devam ediyor. Emeği geçenlere ve yüklenici firmalara teşekkür ediyorum. Hak sahiplerimiz ağız tadıyla otursun” diye konuştu.

Sahabiye'deki kentsel dönüşüm projesinin 2'nci etap çalışması başladı
Denizli Oto Ekspertiz