Sakarya'da 562 yeni sosyal konut oluşturuluyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

Sakarya’da 562 yeni sosyal konut oluşturuluyor

Sakarya'da 562 yeni sosyal konut oluşturuluyor
Sakarya'da 562 yeni sosyal konut oluşturuluyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye genelinde sosyal konut üretme çalışmalarına devam ediyor. Deprem tehlikesi taşıyan şehirlerde çalışmalarını hızlandıran TOKİ, deprem tehlikesine karşı güvenli ve sağlıklı konutlar hayata geçiriyor.

Deprem tehlikesi yaşayan şehirlerden olan Sakarya’da da vatandaşların güvenli konutlara ulaşması büyük önem taşıyor. Sakarya’nın birçok ilçesinde daha önce sosyal konut projeleri hayata geçirilirken yeni çalışmalar da sürdürülüyor.

TOKİ tarafından Sakarya’nın Adapazarı ve Kocaaeli ilçelerinde toplam 562 adet konut inşa edilecek. Konutların ihale süreci başlarken ihalelerin yapılmasından kısa süre sonra inşaat çalışmalarının da başlaması bekleniyor.

ADAPAZARI’NA YENİ PROJE MÜJDESİ

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde TOKİ tarafından yeni bir proje hayata geçirilecek. İhale duyurusu yapılan proje kapsamında 159 adet konut ve alt yapı çalışmaları hayata geçirilecek.

TOKİ’nin Adapazarı’ndaki yeni projesi 10 Aralık 2020 günü ihale edilecek. Projede çalışmaların yeni yılla başlaması bekleniyor. Öte yandan projede konut fiyatları, ödeme seçenekleri, kura takvimi gibi konularda resmi bilgilerin sonraki dönemlerde kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

KOCAALİ İLÇESİNDE ÇALIŞMALAR HIZLANDI

Sakarya’nın Kocaali ilçesine bağlı Caferiye Mahallesi’nde hayata geçirilen TOKİ projesinin 2’nci etap çalışması da oluşturuluyor. Projenin ihalesi 7 Aralık günü yapılacak.

TOKİ Kocaali Caferiye Mahallesi 2. Etap projesinde 403 adet konut, 1 adet ticaret merkezi, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak. İhaleden sonra kazanan firmaya yer tesliminin yapılmasıyla çalışmalar başlayacak. Öte yandan projede vatandaşlara düşük peşinat ve uygun fiyatlarla nitelikli bir yaşamın kapıları açılacak.

Sakarya'da 562 yeni sosyal konut oluşturuluyor
Denizli Oto Ekspertiz