Sakarya'da ihale yoluyla gayrimenkul satışı yapılacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

Sakarya’da ihale yoluyla gayrimenkul satışı yapılacak

Sakarya'da ihale yoluyla gayrimenkul satışı yapılacak
Mülkiyeti Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 28 adet iş yeri için gayrimenkul satış ihalesi düzenlenecek. Söz konusu ihale, 7 Eylül 2021 tarihinde düzenlenecek.

Satışa sunulan iş yerleri Adapazarı Güllük Mahallesi‘nde yer alıyor. Bölgede bulunan ticaret merkezinde 12 adet zemin katta iş yeri, zemin giriş katta 5 adet iş yeri, giriş katta (1’inci kat) 6 adet ofis ve iş yeri, 2’nci katta 5 adet ofis ve iş yeri satışa sunuldu.

FİYATLAR 547 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Sakarya Belediyesi tarafından Adapazarı’nda satışa sunulan 28 adet iş yerinin fiyatları, 547 bin TL ile 2 milyon 391 bin TL arasında değişiyor. İş yerleri için ihalede talep edilen geçici teminat tutarı ise 16 bin TL seviyesinden başlıyor.

Satışa sunulan iş yerleri ihalede tek tek satılacak. Öte yandan gayrimenkullere dair tüm detaylara Sakarya Büyükşehir Belediyesi İştirakler ve Emlak Yönetimi Şube Müdürlüğü aracılığıyla ulaşılabilecek.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye ilişkin yapılan bilgilendirmede ihalenin, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45-A maddesine göre açık teklif usulü ile düzenleneceği belirtildi.

İhaleye katılmak isteyen yatırımcılardan nüfus kayıt örneği, ikametgah belgesi, noter tasdikli imza beyannamesi, geçici teminatın yatırıldığını gösteren belge, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gelirler Şube Müdürlüğü’nden alınan ‘borcu yoktur belgesi’ talep ediliyor. Tüzel kişilerden ise ek olarak tüzel kişiliği temsil ettiğine dair noter tasdikli imza sirküleri ve belgeleri talep ediliyor.

Sakarya'da ihale yoluyla gayrimenkul satışı yapılacak
Denizli Oto Ekspertiz