Salgının yeni merkezi Brezilya'dan Ürküten tahminler! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
DünyaSağlık

Salgının yeni merkezi Brezilya’dan Ürküten tahminler!

ABD’de bir üniversite araştırması Brezilya’da Ağustos ayına gelindiğinde 125 bin kişinin Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetmiş olabileceğini öngördü.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Amerika kıtalarının yeni tip coronavirüs (Covid-19) pandemisinin yeni merkezi haline geldiğini açıkladı. WHO Amerika Kıtaları Direktörü Carissa Etienne, “Kısıtlamaları hafifletmenin zamanı değil” dedi.

The Guardian’da yer alan habere göre, Amerika kıtalarında toplam 2.4 milyondan daha fazla Covid-19 vakası tespit edildi ve toplam 143 bin kişi hayatını kaybetti. Latin Amerika, Avrupa ve ABD’yi günlük vaka anlamında geçti.

Etienne, “Bölgemiz pandeminin merkez üssü hâline geldi, Brezilya’nın pandeminin sonuna kadar çok yolu var. Aynı zamanda Peru, Şili, El Salvador, Guatemala ve Nicaragua için endişelerimiz sürüyor” ifadelerini kullandı.

Washington Üniversitesi’nden yapılan bir araştırma Brezilya’da Ağustos ayına gelindiğinde 125 bin kişinin Covid-29 nedeniyle hayatını kaybetmiş olabileceğini öngördü.

BREZİLYA’DA SON 24 SAAT

Brezilya’da yeni tip coronavirüs nedeniyle son 24 saatte 1039 kişi yaşamını yitirdi.

Sağlık Bakanlığının verilerine göre, ülkede Covid-19 kaynaklı can kaybı son 24 saatte 1039 artarak 24 bin 512’ye yükseldi.

Ülkedeki vaka sayısı 16 bin 324 artışla 391 bin 222’ye ulaştı.