Samsun Gülsan Sanayi Sitesi'nde dönüşüm başladı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Kentsel Dönüşüm

Samsun Gülsan Sanayi Sitesi’nde dönüşüm başladı

Samsun Gülsan Sanayi Sitesi'nde dönüşüm başladı

Şehirlerdeki eski sanayi yerleşimleri de kentsel dönüşüme alınarak modern iş alanları kazandırılıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Canik ilçesinde yer alan Gülsan Sanayi Sitesi’nde kentsel dönüşüm projesi uygulanıyor. Alanda çalışmaların başladığı bildirildi.

Yapılan çalışmalar ile Gülsan Sanayi Sitesi, Toybelen mevkiinde kurulacak yeni sanayi sitesine nakledecek. Toybelen Sanayi Sitesi’nde yoğun çalışma uygulandığı belirtildi.

1526 DÜKKAN KURULUYOR

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan bilgilendirmede, Toybelen Sanayi Sitesi’nde yapılan kazı çalışmalarının yüzde 95 oranında bitirildiği, Nisan ayı ile birlikte prefabrik montajların yapılacağı kaydedildi.

Yapılan bilgilendirmeye göre, 270 bin dönümlük rezerv alanın 700 dönümünde inşa edilecek yeni sanayi sitesinde 100 metrekarelik 348, 200 metrekarelik 1178 dükkan olmak üzere toplamda 1526 dükkan ve 82 ticari birim hayat bulacak.

“SAMSUN’A YAKIŞIR MODERN SANAYİ SİTESİ”

Söz konusu çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şehirde uzun yıllar süren tartışmaların sonucunda çözüme kavuşan Gülsan Sanayi Sitesi sorununu çözmekten büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Çalışmalardaki son durumu aktaran Başkan Demir, “Toybelen’deki inşaatı bitirir bitirmez anında Gülsan’ ı yıkıp orada Samsun’a yakışır bir meydan inşa edeceğiz. İki açıdan da Samsun kazanmış oluyor. Birincisi Gülsan yıkılıp halkımızın güzel vakit geçireceği, camisi ile birlikte çok sayıda kültürel unsurun yer alacağı bir yer haline gelecek. İkincisi ise Samsun kendine yakışır modern yeni bir sanayi kazanmış olacak” ifadelerini kullandı.

Samsun Gülsan Sanayi Sitesi'nde dönüşüm başladı