Samsung Galaxy Note 20 FE için ilk sızıntı geldi! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Samsung Galaxy Note 20 FE için ilk sızıntı geldi!

Samsung Galaxy Note 20 FE için ilk sızıntı geldi!
Samsung Galaxy Note 20 FE için ilk sızıntı geldi!

Samsung Galaxy Note 20 FE için bekleyen milyonlarca kullanıcıyı sevindiren bir gelişme yaşandı. Açılımı Fan Edition olan FE kısaltması ile piyasaya sürülen modeller kullanıcılardan rağbet görüyor.

En son Galaxy S20 FE ile karşılaşmıştık ve ardından Galaxy S21 serisi için çeşitli söylentiler duymaya başlamıştık. Güney Koreli firmanın 2017 yılında kendisi adına başlattığı bu akımın ilk temsilcisi Galaxy Note 7 Fan Edition.

Samsung Galaxy Note 20 FE için ilk sinyal geldi

UNPACKED 2020 isimli etkinlikte FE serisine yoğunlaşacağını söyleyen Samsung, her yıl an az 1 adet FE takısı olan bir akıllı telefon üretecek. Bu noktada birçok kişinin aklına Galaxy Note 20 serisi geliyor.

Samsung’un Brezilya için hazırladığı ilgili sayfada Galaxy Note 20 FE’nin ismi zikredildi. Burada yayımlanan iki adet bilgi mevcut. İlk açıklamada Galaxy Note 20 FE’nin ekran büyüklüğü 6.5 inç (bir köşeden diğer bir köşeye doğru ölçüm yapıldığında dikdörtgen formunda) olarak açıklandı.

Bu açıklamadan sonra gelen diğer açıklama ise oldukça ilginç. Aynı yazıda bu modelin yuvarlatılan köşeleri ve kamera deliği dikkate alındığında ekran boyutunun değiştiği belirtildi: 6.3 inç.

Elimizdeki bir diğer bilgi ise Samsung imzalı bu ürünün 3x optik yakınlaştırmaya ve 76 milimetre odak uzaklığına sahip olacağı yönünde. Galaxy S20 FE’nin sayfasında adı zikredilen Galaxy Note 20 FE’nin “Gece Modu” isimli bir kamera moduna da ev sahipliği yapacağı iddia ediliyor.

Bazı kişiler ise böyle bir modelin gelmeyeceğini ve bu açıklamanın yanlışlıkla yayımlandığını düşünüyor. Samsung bu konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Haber kayanak: shiftdelete
yazar:Nilay Kamu

Denizli Oto Ekspertiz