Samsung Galaxy Note 20 işlemcisi! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Samsung Galaxy Note 20 işlemcisi!

Samsung Galaxy Note 20
Samsung Galaxy Note 20

Samsung’un önümüzdeki ağustos ayında duyuracağı model Galaxy Note 20işlemcisi ile kullanıcıları üzecek!

Daha önceden ortaya çıkan bilgilerde, modelin Snapdragon 865 Plus ve Eynox 992 işlemciyle kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyordu.

Ancak şimdi çıkan haberlere göre firma Exynos tarafında beklenenin aksine hareket edecek. Çünkü Snapdragon işlemci bir üst modele çıkacakken, Exynos işlemci halihazırda kullanımda olan bir model olacak.

Galaxy Note 20 işlemcisi üzebilir

Bilindiği üzere Galaxy S20 serisi bazı ülkelerde Snapdragon işlemcili bazı ülkelerde de Exynos işlemcili olarak piyasaya sunulmuştu. Bu nedenle Snapdragon 865 ve Exynos 990 işlemcili modeller satışa çıkmıştı. Yakında tanıtılacak olan Note 20 için de Snapdragon 865 Plus ve Exynos 992 tahminleri bulunuyordu. Ancak yeni gelen haberlere göre Note 20. Türkiye dahil birçok ülkede Galaxy S20 ile aynı işlemciyi kullanacak.

Snapdragon tarafından yapılan model yükseltme işlemi, Exynos tarafında yer almayacak. Bu da Galaxy Note 20 işlemcisi için ABD ve Çin başta olmak üzere bazı ülkelerde Snapdragon 865 Plus ve diğer ülkelerde Exynos 990 olacağı anlamına geliyor.

Daha önce de birçok model hakkında sızıntı bilgiler paylaşan Max Weinbach, araştırmasında Exynos 992 için herhangi bir iz bulunmadığını belirtti. Bununla birlikte One UI 2.5 tarafından desteklenen donanımları paylaştı. Bu donanımlar arasında da Exynos 992 yer almıyor.

Böylelikle de Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra modellerinin, Türkiye dahil birçok ülkede Exynos 990 ile geleceğine dair beklenti oluşmaya başladı.

Denizli Oto Ekspertiz