Samsung Galaxy Note 20 Ultra ses kalitesi beklentileri Karşıladımı? | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Samsung Galaxy Note 20 Ultra ses kalitesi beklentileri Karşıladımı?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra isimli akıllı telefon DxOMark testi
Samsung Galaxy Note 20 Ultra isimli akıllı telefon DxOMark testi

Samsung Galaxy Note 20 Ultra isimli akıllı telefon DxOMark testine konuk oldu ve ses kalitesi için sınandı. 6.9 inç büyüklüğünde olan bir ekrana ev sahipliği yapan Güney Kore menşeli ürün, gücünü Exynos 990 isimli işlemciden alıyor.

Bu işlemciye 2 adet 2.73 GHz hızında çalıştırılan Mongoose M5, 2 adet 2.50 GHz hızında çalıştırılan Cortex-A76 ve 4 adet 2.0 GHz hızında çalıştırılan Cortex-A55 eşlik ediyor. Bu telefonun ağırlığı 208 gram.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra ses kalitesi ile şaşırttı

Fiyatı ile bazı kullanıcıların dudağını uçuklatan Note 20 Ultra’nın ses kalitesi konusunda Galaxy S20‘yi geçememesi, amiral gemisi olarak nitelendirilen bu modelin prestijini zedelemiş olabilir. Ses kaydı sırasında çevreden gelen diğer seslere rağmen iyi bir hizmet sunan Note 20 Ultra, video oynatırken ve uygulamalardan gelen sesleri yansıtırken herhangi bir ses sorunu yaşamıyor.

Kaydedilen sesleri çalma konusunda bazen beklenen performansı gösteremeyen amiral gemisi modelinin ses tonlarını yansıtma konusunda da sıkıntılar yaşadığı ve bu yüzden bir mekânda istenen ses yoğunluğunu sağlayamadığı tespit edildi. Portre isimli mod eşliğinde çekilen videolarda da meydana gelen ses sorunları, DxOMark tarafından verilen puanları etkiledi.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra’dan kötü sürpriz!

Ses çalma testinden 69 puan alan Note 20 Pro, ses kaydından ise 67 puan aldı. Kendisinin ortalaması 68 puan oldu. Ses kalitesi sıralamasında 11. sıraya yerleşen bu model, Galaxy S20’nin 1 puan gerisinde.

Haber Kaynak : Schiftedelete
yazar:Ege ERKEK