Samsung Galaxy S21 kamerası nasıl olacak? | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Samsung Galaxy S21 kamerası nasıl olacak?

Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 ve ToF kamera teknolojisi adına yeni bir gelişme yaşandı. 5 Eylül 2020 tarihinde piyasaya sürüleceği söylenen yeni amiral gemisinin Galaxy Note 20 serisini andıracağı söyleniyor.

Samsung Galaxy S21 ToF kamera ile donatılmayabilir

Samsung’a yakın olan haber kaynakları arasında yer alan The Elec, Samsung’un ToF kamera konusunda yeni bir projeye başladığını açıkladı. Açılımı Time-of-Flight olan bu teknoloji, artırılmış gerçeklik ile 3 boyutlu tarama işlemleri için üretildi.

Sanal gerçeklik teknolojisini de kullanan ToF kamera, Galaxy S21 modelinde yer almayabilir. The Elec, Samsung’un ToF kamera için yeterli alan bulamamasından dolayı böyle bir yola başvurduğunu öne sürdü.

Buna ek olarak Apple’ın bu konuda Samsung ekibinden önde olduğu ifade edildi. Zira Apple ile Sony bu teknoloji için güçlerini birleştirdi. Samsung, bu iş birliğine karşılık kendi kabuğuna çekildi ve beklemeye başladı.

Samsung’un ToF kamera teknolojisinden vazgeçmediği ve yeni bir görüntü sensörü üretmeye başladığı belirtildi. Bu sensörün kullanıcılar ile buluşup buluşmayacağı henüz belli değil. Güney Kore temsilcisi, rakiplerinin bu kamera için nasıl teknolojiler geliştirdiğini analiz ediyor.

Samsung, Apple ve Sony tarafından geliştirilen ToF kameralarının elde edeceği başarılara göre hareket edecek. The Elec, Samsung tarafından geliştirilen yeni ToF sensörlerinin Galaxy Note 21 serisinde kullanılacağını düşünüyor.

Bu iddia henüz doğrulanmadı.

Haber kaynak: Schiftdelete

yazar:Ege ERKEK

Denizli Oto Ekspertiz