Sandviç Panel Çatı yaptırmak istiyorum | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
İnşaat

Sandviç Panel Çatı yaptırmak istiyorum

Sandviç Panel Çatı ile bilmeniz gereken herşey – Özel İnşaat

Sandviç Panel tarifi Nedir?

Sandviç Panel, 1960’lı yılların başından itibaren üretilmeye başlanmış, özellikle endüstriyel yapılarda kullanılan modern bir çatı ve cephe kaplama malzemesidir.  

İnşaat sektöründe sıkça kullanılan parçalar arasında yer alan sandviç paneller Günümüzde son zamanlarda gelişen teknoloji ile inşaat sektörü büyük gelişme göstermektedir. Fakat inşaat sektöründe sıkça kullanılan ürünler de bu sayede değişiklik göstermeye başlamıştır. Her geçen gün inşaat sektöründe daha kullanışlı ve kaliteli malzemeler üretilmeye başlanmıştır. Kullanışlı yapısından dolayı birçok kişi tarafından sıkça tercih edilmektedir. Genellikle dış cepheler için geliştirilmiş ve yanında da çatı aralarının kaplaması olarak kullanılmaktadır. Endüstriyel yapılar için özel olarak üretilen bir yalıtım sistemi olarak da kullanılmaktadır.

Sandviç Panel Özellikleri

Sandviç paneller ve malzemelerinin iç kısımlarında bulunan dolgu malzemeleri kullanım alanlarına göre farklı özelliklerde olabilmektedir. Etkili kullanımın sağlanabilmesi konusunda cam yünü veya taş yünü malzemelerden panel malzemeleri üretilebilmektedir. Bu durumda da yapılarda veya daha farklı alanlarda kullanım yapılması mümkün olabilmektedir. Özellikle yapılarda çatı ve duvar malzemeleri olarak kullanılabilmektedir. Isı, ses ve su konularında oldukça başarılı bir şekilde yalıtım sağlayabilmektedir. Üzerine belirli oranda yük kaldırma direnci de olan bu malzemeler darbelere karşı oldukça dirençlidir.

Sandviç Paneller Nerelerde Kullanılır?

Çeşitli özellikleri nedeni ile sıkça tercih edilen sandviç paneller genellikle inşaatlarda dış cephe yalıtımı için sıkça kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra kompozit çatılar için de sıkça kullanılan üründür. Küçük kareler şeklinde hazırlanarak satışı yapılan sandviç paneller ısı yalıtımı, ses yalıtım için kullanılmasının yanı sıra hem su hem de yangına karşı dayanıklılık gösterdiğinden dolayı sıkça tercih edilen üründür. Kullanışlı yapıda olan sandviç paneller ve fiyatının da oldukça uygun olması birçok kişi tarafından sıkça tercih edilmesini sağlamaktadır. İnşaatlarda kullanılan bu malzeme kullanıcılarına çeşitli alanlarda çok fayda sağlamaktadır.

Ses ve Isı Yalıtımı İçin Kullanımı

Kullanışlı yapıda olmasının yanı sıra kaliteli olması da dikkat çekici özellikleri arasında yer almaktadır. Kaliteli yapısından dolayı ses geçirmeme özelliğine sahip olan bu ürün ses yalıtımı için kullanılmaktadır. Sandviç paneller için kullanılan poliüretan malzemesinin faydaları da oldukça fazladır. Panellerin alt ve üst kısımları için kullanılan boyalı metallerin renk seçimi de yapılabilmektedir. İnşaat firmaları tarafından sıkça kullanılan sandviç paneller son zamanlarda birçok kişi tarafından tanınması ile birlikte bireysel olarak da kullanılmaya başlanmıştır.

Sandviç Panel Fiyatları nedir?
Çeşitli amaçlar için istenilen her yerde kullanılan bilen sandviç paneller ve fiyatını belirleyen birçok unsur bulunmaktadır. Ses yalıtımı için kullanılan panellerin kaliteli olması fiyatında değişikliğe neden olmaktadır. Çatıların iç kısımları için kullanılan taş yünü ürünü ile panellerin birleşmesi durumunda kullanım amacının sonucu olumlu şekilde ortaya çıkmaktadır. Ebatlarının büyüklüğüne göre fiyatı da değişiklik göstermektedir. Faydalarının oldukça fazla olmasının yanı sıra fiyatı da uygundur. Panellerin fiyatının uygun olması sıkça tercih edilmesinin nedenleri arasındadır.

Çatılar İçin Sandviç Paneller ve Kullanımı

Özellikle çatı sistemleri için kullanılan dayanıklı ve kaliteli malzeme olması sağladığı faydaları arasında yer almaktadır. Poliüretan sandviç panellerin kullanıldığı çatılarda zaman geçtikçe tadilat işlemine bile gerek kalmamaktadır. En güzel çatılara ve dış cephelere sahip olmak için piyasada bulunan paneller arasında poliüretan paneli tercih etmeniz size birçok fayda sağlamaktadır. Çeşitli özellikte olan bu ürün üretime başlandığından itibaren yoğun ilgi görmesinden dolayı son zamanlarda sıkça kullanılmaktadır. Sanayi malzemesi olarak inşaat sektöründe sıkça kullanılması bu ürünün kalitesini artırmaktadır. Satın alacağınız ürünün kalitesine göre ve panelin boyutlarına göre fiyatı da değişiklik göstermektedir.
İyi işçiliğin olması ve montajının iyi şekilde yapılması çatıda herhangi bir sorun oluşmaması için oldukça önemli durumdur. Yalıtım malzemesinin kaliteli olması ile birlikle yapılan çatıda herhangi bir sorun oluşmamaktadır.

Isı Yalıtımı İçin Sandviç Paneller Nasıl Kullanımı ve Faydaları?

Isı yalıtımı yapılacak olan bina için sandviç paneller çeşitli şekillerde uygulanmaktadır. Çok sık uygulanan yöntemler arası da duvarların arasında koyulmasıdır. Kaliteli olmasından dolayı ısı yalıtım için birçok binada sıkça kullanılmaktadır. Isı yalıtım için kullanılacak olan binaların yapısının düzgün şekilde olması yalıtımı kolay bir şekilde yapabilmek için oldukça önemlidir. Yalıtım için kullanılacak olan binalarda aralarında boşluk bırakılmayacak şekilde duvara monte edilmesi gerekmektedir. Ürün miktarlarını ve kullanılacak alanın metre karesi hesaplanarak panellerin satışı yapılmaktadır.
Kullanışlı yapısından dolayı sıkça kullanılan sandviç paneller ve kullanıcılarına sağladığı faydaları oldukça fazladır faydaları arasında ses, ısı yalıtımı yapması dikkat çekici ve önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Poliüretan paneller bazı durumlarda çatılar için de sıkça kullanılmaktadır. Dayanıklı yapıda olması çatılarda kullanılmasının en önemli nedenleri arasında yer almaktadır. Alana göre kullanımı sağlanabilen ve nitelikleri kolay şekilde artırılabilen ürün olması kullanıcılarına sağlamış olduğu en iyi faydaları arasında yer almaktadır. Panelin alt ve üst kısmını oluşturan saçların renk seçiminin olması iyi özelliğidir.

Sandviç Panel Ölçüleri Nelerdir?
Ürünler ölçüleri 6 metreden başlayarak 12 metreye kadar çıkmaktadır.

Sandviç Panelde Kullanılan Malzemeler Nelerdir?
İç ve dış yüzeyde metal kaplama olarak boyalı galvaniz sac yada alüminyum ve iç dolgu malzemesi olarak poliüretandır.

Sandviç Panel Çeşitleri Nelerdir?
Eğimli ve teras çatılarda kullanılan çatı panelleri, cephe panelleri ve soğuk oda panelleri sandviç panel çeşitleridir.

Sandviç Paneli Tercih Nedenleri Nelerdir?
Mimari tasarımda yaratıcılık, uzun ömürlü olması, teknik üstünlük, ekonomik ve ekolojik özellikleri, hızlı ve güvenli çalışma imkanı, yeni teknolojilerle uyum başta gelen tercih nedenleridir.

Sandviç Panelin Kullanım Yerleri Nerelerdir?
Son Zamanlar’da her türlü Konut olmak üzere,
Sanayi yapıları, askeri yapılar, sosyal yapılar, zirai yapılar, spor tesisleri, şantiye binaları, silolar, hipermarketler, alışveriş merkezleri,soğuk hava depoları, hal binaları gibi taşıyıcı sistemi çelik veya prefabrike beton olan yapılarda kullanılır.

2020 senesi Güncel Sandviç Panel fiyatları nekadar?
Sandviç panel ürünlerinde fiyatlarımızı öğrenmek ve yapınıza Ücretsiz Keşif için Lütfen bizimle iletişime geçiniz
 

Sandviç panel Çatı Proje Fotoğrafları için Lütfen Linke gidiniz

Not: Watsapp iletişim hattımıza mesai saatleri içinde yazarak anında Cevap alabilirsiniz

Saygılarımızla

Özel İnşaat

www.ozel-insaat.com

Haber : Özel İnşaat Taahüt