Şarkıcı Simge Sağın; ameliyat Oldum durumum iyi! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
MagazinSağlık

Şarkıcı Simge Sağın; ameliyat Oldum durumum iyi!

Şarkıcı Simge Sağın, ameliyat Oldum durumum iyi

Simge:Herkese merhabalar. Taburcu oldum ve sağlık durumum gayet iyi

Geçirdiği karın ağrısı sebebiyle dün hastaneye kaldırılan, yapılan incelemelerden sonra apandisit ameilyatına alınan şarkıcı Simge Sağın açıklama yaptı.

Geçirdiği karın ağrısı sebebiyle hastaneye kaldırılan, yapılan incelemelerden sonra apandisit ameliyatına alınan şarkıcı Simge Sağın açıklama yaptı.

Hastane odasından çektiği fotoğrafı Instagram‘dan paylaşan Simge açıklamasında şunları söyledi:

“Herkese merhabalar. Taburcu oldum ve sağlık durumum gayet iyi… Arayan soran herkese, beni tanımadan bile olsa dualarını eksik etmeyen herkese teşekkür ederim. Lütfen sağlığınıza dikkat edin. Sizi seviyorum.”

Simge Sağın kimdir? Simge Sağın kaç yaşında?

Şarkıcı Simge Sağın, 8 Ağustos 1981 tarihinde İstanbul, Şişli‘de dünyaya gelmiştir. Babası müzisyen olan 39 yaşındaki Simge, küçüklüğünden itibaren müzikle iç içe olmuştur. 12 yaşında gitar çalmaya başlayan Simge, zamanla kendi bestelerini de yapmaya başlamıştır.İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünde öğrenim gördükten sonra popüler müzik camiasında çalışmaya başlayan Simge Sağın, ilk profesyonel deneyimini sanatçı Zeynep Dizdar orkestrasında kazandı. Sonrasında Gülşen’e 4 yıl, Yaşar Günaçgün’e ve Serdar Ortaç’a ikişer yıl sahnede vokalist olarak eşlik etti.


2007 yılında başrollerinde Vahide Perçin, Talat Bulut, İlhan Şeşen‘in oynadığı “Annem” adlı dizi için Kıraç ile düet yapan şarkıcı, Süper FM’in jeneriği gibi sahne deneyimleri dışında pek çok jenerik ve dizi müziği çalışmasını seslendirmiştir.

2011 yılında ilk albümü ‘Yeni Çıktı’yı Erdem Kınay prodüktörlüğünde çıkaran Simge, bir anda en çok dinlenenler arasına girdi.

2014 yılında bu kez prodüktörlüğünü kendi üstlendiği ‘Bip Bip’ adlı ikinci EP albümünü çıkardı. Doğan Music Company etiketiyle piyasaya çıkan albümde, albümle aynı ismi taşıyan Bip Bip şarkısı YouTube’da 30 milyon üzerinde izlenmeye ulaştı.

2015 yılında Ozan Bayraşa prodüktörlüğünde Fransız şarkıcı Riff Cohen’in ‘Dans Mon Quartier’in Türkçe sözlerle cover hali olan ‘Miş Miş’ adlı ilk teklisini çıkardı. Yine Doğan Music etiketiyle çıkan tekli Türkiye Resmi Listelerinde 1 numaraya yükseldi.


29 Ocak 2016’da ikinci teklisi olan ‘Yankı’yı yayımlayan şarkıcı, bu şarkıyı Sezen Aksu, Deniz Erten ve Ersay Üner ile birlikte hazırladı.

Simge Sağın, aranjör Ozan Bayraşa ile birlikte.

Simge Sağın, Erdem Kınay prodüktörlüğündeki “Yeni Çıktı” adlı ilk albümünü 2011 yılında yayınladı.
2015 yılında “Miş Miş” adlı ilk teklisini çıkardı.

Albümleri :

2011 – Yeni Çıktı
2014 – Bip Bip
2015 – Miş Miş
2015 – Yankı
2016 – Kamera

Denizli Oto Ekspertiz