Sel felaketinin yaşandığı Bozkurt ilçesinde afet konutları kuruluyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelToki

Sel felaketinin yaşandığı Bozkurt ilçesinde afet konutları kuruluyor

Sel felaketinin yaşandığı Bozkurt ilçesinde afet konutları kuruluyor.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde aşırı yağış sonrasında sel felaketi yaşanmıştı. Yaşanan afetten sonra bölgede yaraların sarılması adına Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından çalışmalar başlatılmıştı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren TOKİ aracılığıyla selde evlerini kaybeden vatandaşlara afet konutları kuruluyor. 477 konutluk söz konusu projenin ihalesi tamamlandı.

AA’nın aktardığı habere göre, Bozkurt’taki çalışmalar hakkında son bilgileri aktaran Kaymakam Murat Atıcı; TOKİ, DSİ, İller Bankası, belediye, İl Özel İdare ve Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin bütün ihalelerini tamamladığını belirterek, “Çalışmalar son hızıyla devam ediyor. İnşallah 6-7 ay içinde inşaatlarımız yüzde 90 bitmiş olacak. Karadeniz’in en güzel ilçesini yeniden inşa ediyoruz. İlçemizde doğal gaz çalışmaları da devam ediyor” diye konuştu.

KONUT ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK

Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık ise sel felaketi sonrasında kamu kurumlarının bölgede önemli çalışmalara imza attığını belirterek, “Devletimiz yaraları sarma noktasında hızlı bir şekilde çalışmalara devam ediyor. Selin hemen ertesi gününden itibaren bakanlarımız nezdinde hemen sahaya inildi, bütün planlamalar yapıldı. Bu planlara uygun olarak ihaleler gerçekleştirildi ve gerçekleştirilmeye devam ediliyor” ifadelerini kullandı.

TOKİ tarafından 477 konutun ihalesinin yapıldığı bilgisini paylaşan Başkan Yanık, “Diğer konutlar için de ihale süreci devam ediyor. Kamulaştırma kararlarının ardından TOKİ çalışmaları başlayacak. Devletimizin söz verdiği gibi konutlar bir sene içinde tamamlanarak vatandaşlarımıza teslim edilecek. Sanayi sitemizde çalışmalar devam ediyor. Bakanlığımız tarafından söz verildiği üzere 150 gün içinde tamamlanıp esnafımız, yeni modern dükkanlarında çalışmalarına başlayacak” şeklinde konuştu.

Sel felaketinin yaşandığı Bozkurt ilçesinde afet konutları kuruluyor.
Denizli Oto Ekspertiz