Sel felaketinin yaşandığı Bozkurt'ta yaraları sarma adına çalışmalar başlatıldı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelKentsel DönüşümToki

Sel felaketinin yaşandığı Bozkurt’ta yaraları sarma adına çalışmalar başlatıldı

Sel felaketinin yaşandığı Bozkurt'ta yaraları sarma adına çalışmalar başlatıldı
Geçtiğimiz hafta Batı Karadeniz bölgesinde oluşan aşırı yağışlar sonrasında sel felaketinin yaşandığı bölgelerden olan Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde selden zarar gören vatandaşlara yönelik çalışmalar başlatıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Bozkurt’ta dükkanları selden etkilenen esnafın yaralarının sarılması için çalışmalar yürütüyor.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, felaketin yaşandığı ilk günden beri sahada olan TOKİ Başkanı Ömer Bulut, bölgede dükkanları zarar gören esnafı ziyaret edip istekleri dinliyor ve yapılacak projelere ilişkin vatandaşları bilgilendiriyor.

TAMİR ÇALIŞMALARI BAŞLADI

TOKİ ekiplerinin Bozkurt’taki esnafa yönelik hasar tespit ve temizlik çalışmalarını tamamladığı ve dükkanların ön cephelerinin doğrama tamirlerine başladığı belirtildi.

TOKİ’nin dükkanlar için andezit taş kaplama çalışmalarını başlattığı da belirtilirken Cumhuriyet caddesinde örnek bir dükkanın oluşturulduğu bilgisi paylaşıldı. Aynı zamanda bölgede dış cephelerde kullanılacak malzemelerin üretimi için atölyelerin kurulumunu da başlandı.

Yapılan bilgilendirmeye göre, sel felaketinden oldukça kötü etkilenen Bozkurt’un yeniden ihyası için gece gündüz çalışan TOKİ ekipleri, sel felaketinden bu yana sahaya 3 tırdan oluşan 40 ton alüminyum ve 641 boy 7.7 ton kör kasa getirdi. Saha çalışmalarında ise 17’si teknik personel olmak 132 kişilik ekibin görev aldığı belirtilirken temizlik çalışmalarının bitirilmesinden sonra ekip sayısını daha da artacağı ifade edildi.

KONUT PROJELERİ DE KURULACAK

Öte yandan sel felaketinden konutları hasar alan vatandaşlar için TOKİ tarafından bölgede yeni konutlar kurulacak. Projenin yakın zamanda başlaması ve 1 yıl içerisinde de tamamlanması planlanıyor.

Sel felaketinin yaşandığı Bozkurt'ta yaraları sarma adına çalışmalar başlatıldı
Denizli Oto Ekspertiz