Selçuk Bayraktar,TB2 ile ilgili yeni bir paylaşımda bulundu! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
GüncelTeknoloji

Selçuk Bayraktar,TB2 ile ilgili yeni bir paylaşımda bulundu!

ASELSAN'ın ürettiği CATS kamera sistemlerinin
ASELSAN'ın ürettiği CATS kamera sistemlerinin

Selçuk Bayraktar’ın paylaştığı fotoğraflarda SİHA’nın kamera sisteminin bulunduğu yerin kapatılması dikkatlerden kaçmadı.

Bu durum, Kanada’nın silah ambargosu sonrası alternatif olarak görülen ASELSAN’ın ürettiği CATS kamera sistemlerinin mi denendiği sorusunu akıllara getirdi.

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından Bayraktar TB2 ile ilgili bir paylaşımda bulundu.

SİHA’larla ilgili yürütülen çalışmalara ilişkin fotoğrafları paylaşan Bayraktar, “Cumhuriyetimizin ilanının 97. yılı arefesinde Bayraktar TB2 ile yeni denemeler yaptık. Milletimizin SİHA’ları Cumhuriyetimizin istikbali için göklerde özgürce uçmaya devam edecek. Semalarımızda Hür ve Özgür. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun” ifadelerini kullandı.

DİKKAT ÇEKEN KAMERA AYRINTISI

Paylaşılan fotoğraflardan birinde Bayraktar TB2’de kamera sisteminin bulunduğu yerin kapatılması gözlerden kaçmadı.

Bir başka fotoğrafta ise komuta odasında Selçuk Bayraktar ve kontrol ekibine ASELSAN Genel Müdürü Haluk Görgün’ün eşlik ettiği görüldü.

CATS KAMERA SİSTEMLERİ Mİ DENENDİ?

Bu durum Kanada’nın bazı teknolojiler için Türkiye’ye yapılan ihracat iznini geçici olarak durdurması üzerine CATS kamera sistemlerinin İHA’lara entegrasyonuna yönelik çalışmaları akıllara getirdi. Fotoğraflardaki ayrıntılar, uzun yıllardır geliştirilen ASELSAN üretimi CATS Hedefleme ve Takip Sistemi’nin Bayraktar TB2’lerde denendiği iddiasını beraberinde getirdi.

Denizli Oto Ekspertiz