Seydişehir'de ihale yoluyla arsa satışı yapılacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Seydişehir’de ihale yoluyla arsa satışı yapılacak

Seydişehir'de ihale yoluyla arsa satışı yapılacak

Konya’nın Seydişehir ilçesinde yer alan 51 adet arsa vasıflı gayrimenkul satışa sunuldu. Söz konusu arsaların mülkiyeti Seydişehir Belediyesi’ne ait durumda yer alıyor.

Satışa sunulan arsalar için 26 Temmuz 2021 günü gayrimenkul satış ihalesi düzenlenecek. İhalenin Seydişehir Belediyesi Düğün Salonunda yapılacağı belirtildi.

Satışa sunulan arsalar Çavuş, Merkez, Ortakaraören mahallelerinde bulunuyor. Öte yandan Altaylar ve Ortakören mahallelerinde ise 15 adet dükkanın kiralanması ihalesi de düzenlenecek.

UYGUN FİYATLAR GÖRÜLÜYOR

Seydişehir Çavuş Mahallesi’nde 4 adet arsa satışa sunuldu. Besi yeri ve konut alanı imar durumlarını taşıyan arsaların fiyatları, 21 milyon 100 bin TL ile 61 milyon 500 bin TL arasında değişiyor. Arsaların büyüklükleri ise 600 metrekare ile 4 bin 099 metrekare arasında değişiyor.

Satışa sunulan diğer arsaların fiyatları ise 4 bin 350 TL seviyesinden başlayarak 27 milyon 300 bin TL seviyesine kadar yükseliyor.

Satışa sunulan arsalara ve düzenlenecek ihaleye dair tüm detayların Seydişehir Belediyesi’nden öğrenilebileceği kaydedildi.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

Seydişehir Belediyesi’nden ihaleye ilişkin yapılan bilgilendirmede, ihalenin 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45’inci maddesine göre açık teklif ihale usulü düzenleneceği belirtildi.

İhaleye katılacak yatırımcılardan geçici teminat bedelinin yatırıldığını gösteren belge, nüfus kayıt örneği, tüzel kişiler için ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış, tüzel kişiliğin kayıtlı olduğuna dair oda veya kurum belgesi talep ediliyor.

Seydişehir'de ihale yoluyla arsa satışı yapılacak