SGK tarafından İstanbul'da uygun fiyatlı konutlar satışa sunuldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

SGK tarafından İstanbul’da uygun fiyatlı konutlar satışa sunuldu

SGK tarafından İstanbul'da uygun fiyatlı konutlar satışa sunuldu

Mülkiyeti Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’na (SGK) ait olan İstanbul’un Esenler ilçesi Atış Alanı Mahallesi’nde yer alan konutlar, düzenlenecek ihaleyle satılacak.

Yapılan bilgilendirmede, ihalenin 30 Mart 2021 günü İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nde düzenleneceği belirtildi.

Satışa sunulan 19 adet konut, 1+1 ve 2+1 daire tipi seçeneğini taşıyor. Konutlar için uygun fiyatlar dikkat çekiyor.

AÇIK ARTIRMA YAPILACAK

İhaleye ilişkin yapılan bilgilendirmede, söz konusu gayrimenkul satış ihalesinin açık artırma usulüyle yapılacağı bildirildi. İhaleye ve gayrimenkullere dair tüm detayların İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü aracılığıyla öğrenilebileceği belirtildi.

FİYATLAR 204 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

SGK tarafından İstanbul Esenler’de satışa sunulan konutların fiyatları, 209 bin TL’den başlayarak konut tipi ve özelliğine göre 842 bin TL’ye kadar yükseliyor. Konutlar için ihalede talep edilen geçici teminat tutarı ise 10 bin 200 TL seviyesinden başlıyor.

Site içerisinde yer alan konutların büyüklükleri 1+1’lerde 40 metrekare, 2+1’lerde 83 ile 95 metrekare arasında değişiyor.

KOCAELİ’NDE DE YATIRIM FIRSATI

SGK tarafından Kocaeli Karamürsel’de de gayrimenkuller satışa sunuldu. Mesken özelliğe sahip gayrimenkuller için 1 Nisan günü ihale düzenlenecek.

Karamürsel Dereköy’de yer alan meskenler, 3+1 ve 4+1 daire tipi özelliğini taşıyor. Fiyatları ise 125 bin TL ile 205 bin TL arasında değişiyor. Kocaeli’nde satışa sunulan gayrimenkuller için de açık artırma usulü geçerli olacak. Detaylı bilgilere Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nden ulaşılabilir.

SGK tarafından İstanbul'da uygun fiyatlı konutlar satışa sunuldu