Siirt Valiliği duyurdu: 15 yaş altı çocuklara yasak getirildi! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Siirt Valiliği duyurdu: 15 yaş altı çocuklara yasak getirildi!

Siirt Valiliği
Siirt Valiliği

65 yaş ve üstü vatandaşlar ile 15 yaş ve altı çocukların nişan, kına ve düğün gibi etkinliklere katılımlarının yasaklandığını duyurdu.

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, Vali Osman Hacıbektaşoğlu başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca yeni kararlar alındığı belirtildi.

Düğünlerde müzik yayınlarının en geç saat 23:00’te son bulması ve düğün sürelerinin kısıtlanmasına karar verildiği aktarılan açıklamada, “Sokak ve köy düğünlerinde toplu yemek verilmesinin sınırlandırılmasına ve mahalle aralarında yapılan sokak düğünlerinin daha geniş alanlarda yapılabilmesi ve mesafe kurallarına uyumun daha kolay sağlanabilmesi için uygun ve mümkün olması halinde okul bahçelerinin tahsis edilmesine, Kovid-19 ile mücadele kapsamında vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 15 yaş altı çocukların nişan, kına ve düğün gibi etkinliklere katılmalarının ikinci bir karara kadar yasaklanmasına karar verildi” ifadeleri yer alıyor.

Diğer yandan korona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşların 17:00 ile 24.00 saatleri arasında dışarı çıkmalarının yasaklanmasına ilişkin hükmün kaldırılmasına karar verildi.

Denizli Oto Ekspertiz