Sinapaşa Mahallesi'nde ilk etap yıkım çalışmaları başladı | intHaber.com
GüncelKentsel DönüşümToki

Sinapaşa Mahallesi’nde ilk etap yıkım çalışmaları başladı

Sinapaşa Mahallesi'nde ilk etap yıkım çalışmaları başladı

Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Sinapaşa Mahallesi’nde uzun zamandır kentsel dönüşüm çalışmaları gündemdeydi. Bölgede dönüşüm çalışmaları resmen başladı.

Sinanpaşa Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projesi Adana Büyükşehir Belediyesi, Yüreğir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ortaklığıyla etaplar halinde hayata geçirilecek. Projenin ilk etabında 115 dekar alanda kentsel dönüşüm çalışmaların yapılması için protokol imzaları atıldı.

Bölgede başlayan yıkım çalışmalarını Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir de yakından takip etti.

“ADANA İÇİN ÖNEM TAŞIYOR”

Sinapaşa Mahallesi’nde başlayan kentsel dönüşüm hakkında değerlendirmelerde bulunan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Sinanpaşa Mahallesi’nin Adana için çok önem taşıdığını ifade etti.
Kentsel dönüşüm çalışmalarının uzun süre sürmemesi için gerekli çalışmaların yapıldığını belirten Başkan Karalar, “Göreve gelir gelmez çalışmalara başladık. Önemli noktaya getirdik. TOKİ başkanının ricasıyla Yüreğir Belediyesi’ni de projeye dahil ettik. Proje, uzun yıllar sürmesin diye çaba gösteriyoruz. İki belediyenin birlikte çalışması güzel bir örnek” ifadelerini kullandı.

“YIKIM İŞLEMLERİ HIZLANACAK”

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ise bölgede kentsel dönüşüm sorununun yılan hikayesine döndüğünü ancak atılan adımlarla sonunda çözüme kavuştuğunu belirterek, “Bundan sonraki süreç için davalı olan bölgeler ile ilgili yasal takibi Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Yakın zamanda davalar sonuçlandıkça yıkım işleri hızlanarak devam edecek. Kesin bir süre olmasa da umuyoruz ki yakın zamanda tamamlanacak” diye konuştu.

Sinapaşa Mahallesi'nde ilk etap yıkım çalışmaları başladı