Son dakika! Yüz yüze sınavlar ertelendi! İşte detaylar! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Son dakika! Yüz yüze sınavlar ertelendi! İşte detaylar!

Son dakika! Yüz yüze sınavlar ertelendi! İşte detaylar!

MEB’in yaptığı açıklamaya göre ilk ve orta okullar ile liselerde planlanan yüz yüze sınavlar ertelendi.

MEB’in yaptığı açıklamaya göre ilk ve orta okullar ile liselerde planlanan yüz yüze sınavlar ertelendi. 2021 Ocak ayının ilk haftası yapılması planlanan sınavlar ertelendi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı açıklamaya göre ilk ve orta okullarda ilk yarı karne notu genel ders notları ile belirlenecek. Liselerde ise sınavlar ikinci dönem yapılacak.

Bakan Selçuk’un yaptığı açıklama şu şekilde:

Sevgili Öğrencilerimiz,

Biz eğitimi, ders konularını sizlere yüklemek için değil; sizleri bilgiyle yetiştirmek ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak için veririz. Sınavlar da bu bilgileri ne kadar aldığınızı ölçmek ve durumu değerlendirmek için yapılır. Sınavın başka bir amacı yoktur. Eğer bugün bir öğrenme kaybınız olur ve biz bunu fark etmezsek bu eksikler, hayatınız boyunca karşınıza çıkar.

Bu yıl, olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Süreç hızlı değişiyor; kararlar, uzun değerlendirmeler doğrultusunda alınıyor. Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığımızın değerlendirmeleri doğrultusunda yüz yüze sınav konusunu yeniden ele aldık. Aldığımız kararla ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz karne notlarını bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden alacak. Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlarla belirleyeceğiz.

Lütfen, siz şu an sadece sağlığınıza ve derslerinize odaklanın. En çok ihtiyacımız olan şey sağlık ve geleceğe dair tek güvencemiz sizlersiniz.

Güzel bir gün diliyorum.

Denizli Oto Ekspertiz