Sony vlog'ların beğeneceği yeni kamerasını görücüye çıkardı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Sony vlog’ların beğeneceği yeni kamerasını görücüye çıkardı!

YouTube içerik üreticiliği her geçen gün popülerleşmeye devam ederken, kimileri de meslek haline getirerek tüm kazancını bu alandan kazanıyor. Tabii ki bu alanın popülerleşmesiyle birlikte kamera ve ekipmanlar da ona göre şekilleniyor. Bugün de Sony, yeni YouTuber kamerası ile karşımıza çıktı. Kompakt Sony ZV-1 vlog kamerası tanıtıldı! İşte tüm detaylarıyla Sony ZV-1

Kompakt Sony ZV-1 vlog kamerası özellikleri ve fiyatı!

Sony bugün, cep boyutunda yeni dijital, hafif ve kompakt fotoğraf makinesi ZV-1’i tanıttı. İçerik oluşturucuları ve vlogger‘lar için sıfırdan tasarlanan ZV-1, kullanım kolaylığı ve ödün verilmeyen görüntüleme özellikleri ile de dikkat çekecek gibi duruyor.

Sony Electronics’teki Imaging Product and Solutions Amerika başkan yardımcısı Neal Manowitz, “Sony’nin yeni ZV-1’i, günümüzün video içerik oluşturucularının ihtiyaç ve taleplerini karşılamak için özel olarak tasarlandı. Her zaman müşterilerimizi dinliyoruz ve bu kamera genişletilmiş topluluğumuzdan gelen doğrudan geri bildirimlerin sonucudur. Yenilikçi bir tasarıma ve birçok yeni teknolojiye, ortama ve moda sahip olan bu kamera, içerik oluşturucuların daha önce hiç olmadığı şekilde içerik yapmalarına olanak tanıyacak.” dedi.

Sony ZV-1 özellikleri

Sony ZV-1, DRAM yongalı 1.0 tip yığılmış Exmor RS CMOS görüntü sensörü ve ND filtreli sabit 24-70 mm F1.8-2.8 ZEISS Vario-Sonnar T bokeh efekti oluşturan geniş diyafram açıklığına sahip lens ile karşımıza çıkıyor. Kamera, Sony’nin ileri teknoloji otomatik netleme sistemini kullanarak yüksek doğruluk ve hızda nesnelere kilitlenebiliyor ve takip özelliği ile de onları izleyebiliyor.

Ayrıca üstün görüntü kalitesi için yüksek çözünürlük ve düşük gürültü sağlayan ön uç LSI özellikli en yeni nesil BIONZ X görüntü işlemcisini de barındırıyor. Görüntüleme teknolojisini yüksek kaliteli ve çok yönlü ses seçenekleriyle birleştiren ZV-1, ses konusunda da oldukça iddialı.

Ayrıca bu kamera Sony’nin yandan açılan değişken açılı 3 inç’lik dokunmatik bir LCD ekrana sahip ilk kompakt kamerası olarak da lanse edildi. Bu ekran sayesinde mikrofon gibi harici ses aksesuarlarını bağladıktan sonra çekimlerinizi selfie modunda daha kolay yapabilirsiniz.

4K video kaydı yapabilen kamera in-body image görüntü sabitleme teknolojisine sahip. Bu sayede ekstra bir gimbal kullanmanıza gerek kalmadan daha az titreşimli görüntüler elde edebilirsiniz. 1080p çekimlerde de 60 FPS ve 120 FPS çekimler yapabilen kamera 20.1 Megapiksel çözünürlüğe sahip CMOS sensörden güç alıyor.

Hızlı Sony ZV-1 odak geçişleri ve bokeh efekti

ZV-1 kayıt sırasında iki farklı arka plan bokeh seviyesi arasında kolayca geçiş yapmak için basit bir çözüm sunuyor. Yeni arkaplan odaklama işlevini kullanarak, hızlı bir şekilde bokeh efektli bir görüntü elde edebilirken, bulanıklığı düşürerek normal görüntüye de geçiş yapabilirsiniz. Yeni özellik ve düğme ile optik diyaframı kamera hızlı bir şekilde otomatik olarak ayarlayabiliyor. Kameranın üstünde bulunan bu bokeh düğmesine de kolayca erişebilirsiniz.

Ayrıca nesnenin yüzü ile merceğin önüne yerleştirilen nesne arasında hızlı ve düzgün odak geçişleri sağlayan yeni bir ürün vitrini ayarı sayesinde kameranın odaklanmasını sağlamak için bir nesnenin arkasına el koyma günleri geride kaldı.

ZV-1’in yerleşik mikrofonu, özellikle selfie modunda çalışırken arka plan gürültüsünü en aza indirirken nesnenin sesinin net olarak yakalanmasını sağlayan ileri yönlü ses yakalama için tasarlanmış Sony’nin en yeni 3 Yönlü kapsül mikrofonuna sahip.

Standart 3.5 mm‘lik jak girişi ile de harici bir ses aparatı takılabilen kamera ses konusunda da oldukça iddialı karşımıza çıkıyor. 294 gram ağırlığındaki kamera içerik üreticilere özel canlı yayın özellikleriyle de birçok vlogger tarafından tercih edilecek gibi duruyor.

Sony ZV-1 vlog kamerası fiyatı

28 Haziran’da satışa sunulacak cihazın, ilk tanıtıma özel 749 dolar fiyat etiketi ile karşımıza çıkması bekleniyor. Ayrıca ACCVC1 Vlogger kitine de 50 dolar ödeyerek kamera ile birlikte satın alabileceksiniz. Ülkemize ne zaman geleceği konusunda henüz bir bilgi bulunmazken, fiyatı konusunda da net bir açıklama yapılmadı.

Haber Kaynak ve Linki :Schiftdelete

yazarMustafa Büyükçağlayan