Sony Xperia 1 II'nin çıkış tarihi belli oldumu -Sızdırıldımı!. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Sony Xperia 1 II’nin çıkış tarihi belli oldumu -Sızdırıldımı!.

Hatırlanacağı üzere Sony ailesinin yeni amiral gemisi iki ay önce kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Sony Xperia 1 II çıkış tarihi adına verilen bilgiler kendisini bekleyenleri heyecanlandırdı.

Sony Xperia 1 II çıkış tarihi ile gündemde

8 GB RAM ile 256 GB depolama alanına ev sahipliği yapan iddialı model, gücünü Snapdragon 865 işlemcisinden alıyor. Bünyesinde 8 çekirdek bulunan bu işlemci, 2.84 GHz hızında çalışıyor.

21:9 formatında olan bir ekran ile kullanıcılara hizmet vermesi beklenen Sony Xperia 1 II, 6.5 inç büyüklüğünde olan ve 4K desteği sağlayan bir ekrana sahip. Peki cihazın kameraları nasıl?

Sony Xperia 1 II’nin kameralarına göz attığımızda kendisinin 1 adet 12 Megapiksel (f/1.7) ana kameraya, 1 adet 12 Megapiksel ultra geniş açı kameraya (f/2.2) ve 1 adet 12 Megapiksel telefoto (f/2.4) kameraya sahip olduğunu görüyoruz.

Alınan bilgilere göre Sony’nin İspanya merkezli Twitter hesabından ilginç bir bilgi ortaya atıldı. Buna göre uzun süredir beklenen amiral gemisi, bu ayın sonunda piyasaya sürülecek.

Sony yönetiminden bu konu hakkında bir açıklama bekleniyor. Bazı tahminler, bu açıklamanın sadece İspanya için geçerli olduğunu ve diğer ülkeler için henüz bir bilgi verilmediğini işaret ediyor.

4000 mAh’lik bir bataryadan beslenen yeni modelin 90 Hz yenileme hızına sahip olduğu da önceden belirtilen bilgiler arasında yer alıyor. Son olarak Xperia 1 II’de 3.5 mm’lik bir kulak girişi de bulunuyor.

yazarEge ERKEK

Haberin Kaynağıve Linki:Schiftdelete