Sony'nin Akıllı bilekliği Sony Wena 3 Satışa sunuldu! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Sony’nin Akıllı bilekliği Sony Wena 3 Satışa sunuldu!

Sony Wena 3 özellikleri
Sony Wena 3 özellikleri

Sony 2017 yılında akıllı saat Wena Wrist için tanıtım yapmıştı. Akıllı saat görünümünde olup bileklik olarak konumlandırdığı cihazlarıyla da bilinen Sony, şimdi farklı bir cihazla karşımıza çıkıyor.

Akıllı bileklik Sony Wena 3 Japonya’da piyasaya sürüldü. Akıllı bileklik Sony Wena 3 özellikleri ve fiyatı:

Akıllı bileklik Sony Wena 3 özellikleri ve fiyatı hakkında detaylar..

Sony akıllı bilekliğinin üçüncü nesli olan Wena 3‘ü piyasaya sürdü. Tasarımsal olarak ince yapıda olan ve isteyen kişilerin şık, isteyen kişilerin de spor tarzda kullanabileceği kayışlarla kullanıma sunuyor. Deri, metal ve silikon tercihlerinin yanında ilk kez kitlesel fonlamada karşımıza çıkan bu akıllı bileklikler, çok şık görünüyor.

Sony’nin Japonya için duyurduğu bu cihaz, kitlesel fonlamada yayımlandıktan kısa bir süre içinde dikkatleri çekmeyi başardı. Geleneksel saat görünümünün yakalanması adına tasarımsal olarak eklenen mekanik yapı, bilekliği yarı akıllı saat haline sokuyor.

Wena Active ile karşılaştırıldığında bu akıllı bileklik, yüzde 30 daha küçük bir yapıda ve 2,5 mm daha kalın. Kavisli ekran tasarımına sahip olan bilekliğin ekran tarafında dayanıklılık iddiası bulunuyor. 90 cm’lik bir düşmeye karşı dayanacağı belirtiliyor. Ekran tarafında cam grafit kullanıldığı söylenen cihazın bu ekranı için 20 farklı işlemden geçtiğinin altı çiziliyor.

Sony Wena 3 özellikleri

Bunun dışında akıllı bileklik, bugünlerde genellikle herhangi bir giyilebilir cihazda bulunan 5 ATM suya karşı dayanıklılık ile karşımıza çıkıyor. İvmeölçer ve çift optik kalp atış hızı ölçme sensörü içeren cihaz, kullanıcıların günlük aktivitelerini takip etmesine, kalp atış hızını ölçmesine ve uyku verilerini takip etmesine olanak sağlıyor.

Sony, günlük sağlık takibi için benzersiz bir algoritma tarafından desteklendiğinin altını özellikle çiziyor. “MAMORIO” bildirim işlevine yer verilen bilekliğin tek bir şarj ile bir haftalık bir kullanım sunduğu söyleniyor. Bilekliğin metal olan versiyonu 314 dolar, bir üst versiyonu 333 dolar ve silikon/ deri versiyonuları sırasıyla 228 dolar ve 285 dolarlık bir fiyat etiketine sahip.

Kaynak: Schiftdelete
yazar:Nilay Kamu