Sosyal konut çalışmalarına devam eden KİPTAŞ, vatandaşları da bu sürece dahil ediyor. | intHaber.com
Emlak

Sosyal konut çalışmalarına devam eden KİPTAŞ, vatandaşları da bu sürece dahil ediyor.

Sosyal konut çalışmalarına devam eden KİPTAŞ, vatandaşları da bu sürece dahil ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden olan KİPTAŞ, şehirde kentsel dönüşüm ve sosyal konut projelerine devam ediyor.

Deprem tehlikesi yaşayan İstanbul’da bir an önce güvenli yapı stoku oluşturmak büyük önem taşıyor. Sosyal konut projeleriyle aynı zamanda uygun fiyatlarla ev sahibi olma fırsatı sunuluyor.

Yeni sosyal konut proje çalışmalarına devam eden KİPTAŞ, Anadolu yakasında hayata geçireceği proje için kriterleri vatandaşlarla belirleme kararı aldı.

“ŞEFFAFLIK VE KATILIMCILIK İLKESİ”

Konu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama paylaşan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, “En önemli ilkemiz şeffaflık ve katılımcılık! Silivri 4. Etap ve KİPTAŞ İzmit Çınar Evler projelerimizde olduğu gibi yeni sosyal konut projemiz için de anket hazırladık. 1 Mayıs’ta başlayacak anketle Anadolu yakasındaki yeni projemizin kriterlerini birlikte belirleyeceğiz   ifadelerini kullandı.

ANKETE KATILIM BAŞLADI

KİPTAŞ yeni sosyal konut projesi için başlattığı ankette katılımcılara, konutların ödeme türleri ve koşulları, yeni projenin hangi açıdan farklı olduğunu öğrenmeye yönelik sorular içeriyor. Ankete katılmak isteyen vatandaşlar, KİPTAŞ’ın internet sitesi aracılığıyla ankete ulaşabilecek.

PROJENİN DETAYLARI SONRA DUYURULACAK

KİPTAŞ’ın Anadolu yakasında hayata geçireceği projeye dair henüz resmi bilgiler bulunmuyor. Projenin hangi bölgede kurulacağı, konut özellikleri konut fiyatları ve ödeme seçeneklerine dair tüm resmi bilgiler, önümüzdeki aylarda kamuoyu ile paylaşılacak.