Sosyal medya ayağa kalktı! Fırat Delikanlı isimli şahıs engelli genci öldüresiye dövdü! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Sosyal medya ayağa kalktı! Fırat Delikanlı isimli şahıs engelli genci öldüresiye dövdü!

Sosyal medya ayağa kalktı! Fırat Delikanlı isimli şahıs engelli genci öldüresiye dövdü!

Aydın’da işitme engelli genci öldüresiye döverek işkence eden Fırat Delikanlı lakaplı Fırat Kaya isimli şahıs daha sonra sosyal medya hesabı üzerinden o görüntüleri yayınladı.

Fırat Kaya, paylaştığı görüntülerin altına nefret içerikli notlar yazarken bu olayın yayılması sonrası sosyal medya kullanıcıları ayağa kalktı.

Büyük tepki toplayan görüntülerde Fırat Kaya olduğu iddia edilen kişinin işitme engelli olduğu öğrenilen bir kişiyi öldüresiye darp ettiği görülüyor. Darp edilen engelli gencin ise olayla ilgili verdiği ifadesinde 150 TL’lik bir satış yaptığını ve hakkını alamadığını söylediği belirtildi.

Bu görüntülerin ardında Fırat Delikanlı isimli şahsa ait birçok kullanıcı başka bir videoyu ortaya çıktı. İddialara göre Kaya, bir süre önce birlikte olduğu sevgilisini darp ederek hastanelik etmiş. Ayrıca videoda Kaya tarafından darp edildiği ileri sürülen bir kadının hastanede çekilmiş görüntüleri bulunuyor.

İşkence gören E.E. ise ifadesinde yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Aydın’da yaşıyorum. Benim gibi işitme engelli olan Fırat beni 22 Mart günü beni cep telefonumdan aradı. İzmit’e gelmemi hediyelik eşya işi olduğunu belirtti. İşsiz olduğum için kabul ettim. İzmit Otogarı’na geldiğimde iki kişi yanıma geldi. Fırat’ın kendilerini gönderdiğini söylediler, tramvaya binerek bir kafeye gittik. Oturduk sohbet ettik. Hediyelik eşyaları kendisinden alıp kafe önünde satışını yaptım 150 lira kazandım. Fırat’la anlaşmamız yarı yarıya olacaktı. Sonra Fırat’ın yanında bulunan aynı zamanda işitme engelli olan 4 kişiyle birlikte araçla dağ evine gittik. Toplam 6 kişiydik. Alkol aldık. Sonra ben kazancım olan yarı parayı Fırat’tan istedim. Fırat’ın yanında bulunan kişi vermiyoruz dedi. Sonra küfür etmeye başladı.”

Bu sırada araya giren Fırat K.’nin kendisine yaklaşık 5 yıl önce çekilen çıplak fotoğraflarını gösterdiğini belirten E.E.,”‘Sen ne yapmaya çalışıyorsun’ dedi. Ben de Fırat’a kıskanıyor musun, benim kardeşim misin bana karışıyorsun dedim. Bu sırada orada bulunanlardan biri arkamdan kafama bir şeyle vurdu. Daha sonra hepsi bana vurmaya başladı. Hatta biri kemer çıkarıp, onla da vurmaya başladı. Kanlar içerisinde kaldım. O an fotoğraflarımı çektiler. Sonra araca bindirip otogarda indirdiler. Ancak param yoktu. Aydın’a dönemiyordum. Güvenlikçilere giderek durumu anlattım. Onlarda ambulans çağırdılar. Hastaneye götürüldüm. Sonra da polisler geldi. Diğerlerinin adlarını bilmiyorum ama Fırat K.’den şikayetçiyim”

Sosyal medya ayağa kalktı! Fırat Delikanlı isimli şahıs engelli genci öldüresiye dövdü!