Sözcü İbrahim Kalın: Ülkelerin FETÖ'ye karşı gerekli tavrı göstermesini bekliyoruz! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Sözcü İbrahim Kalın: Ülkelerin FETÖ’ye karşı gerekli tavrı göstermesini bekliyoruz!

Sözcü İbrahim Kalın: Ülkelerin FETÖ'ye karşı gerekli tavrı göstermesini bekliyoruz!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Fetullahçı Terör Örgütü’nün 17-25 Aralık darbe girişiminin 7’nci yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, FETÖ’nün emperyalist güçlerin taşeronluğunu yapan hain bir örgüt olduğunu söyledi.

FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe girişimiyle, hükümete ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a alçakça kumpas kurmak istediğini belirten Kalın, şunları kaydetti:

“15 Temmuz darbe girişiminin bir denemesi olan 17-25 Aralık darbe girişimi, FETÖ’nün bürokrasideki kirli elleriyle, Türk milletinin iradesini ve egemenliğini teslim almayı hedefleyen uluslararası destekli karanlık bir operasyondur.

Milletimizin seçtiği hükümeti ayak oyunlarıyla devirmeyi hedefleyen, ülkemizi istikrarsızlaştırmayı planlayan ve gayrimeşru yöntemlerle sinsi emellerine ulaşmak isteyen bu eli kanlı terör örgütünün hain planlarına, Cumhurbaşkanımız ve milletimiz ‘dur’ demiştir”

“Ülkelerin FETÖ’ye karşı gerekli tavrı göstermesini bekliyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 17-25 Aralık’tan itibaren FETÖ’nün gerçek yüzünü meydanlarda anlatarak, kapsamlı bir mücadele başlattığına dikkat çeken İbrahim Kalın, şunları ifade etti:

“Bu mücadelenin ne kadar önemli olduğu başta 15 Temmuz darbe girişimi olmak üzere yıllar içinde yaşanan tecrübelerle daha iyi anlaşılmıştır. Başta güvenlik bürokrasisi olmak üzere tüm kurumlarımıza sızan FETÖ, ulusal güvenliğimizin en temel meselelerinde dahi devletimizin önlem almasını yavaşlatacak veya zorlaştıracak kadar büyük bir tehdit ve tehlikeyi temsil etmiştir.

Sözcü İbrahim Kalın: Ülkelerin FETÖ'ye karşı gerekli tavrı göstermesini bekliyoruz!

FETÖ’nün demokrasimize ve ulusal güvenliğimize yönelik oluşturduğu tehdidi görmezden gelen bazı ülkelerin, bu terör örgütü mensuplarını ülkelerinde barındırması hem demokratik değerler hem de ikili ilişkiler açısından büyük bir çelişkidir.

 Başta müttefiklerimiz olmak üzere tüm ülkelerin FETÖ’ye karşı gerekli tavrı göstermesini bekliyor, bir kez daha bu terör örgütünün faaliyetlerine son vermeye ve mensuplarını ülkemize iade etmeye çağırıyoruz.”

Denizli Oto Ekspertiz