Spotify'ya zam'mı gelecek! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

Spotify’ya zam’mı gelecek!

Spotify’ya zam'mı gelecek!
Spotify’ya zam'mı gelecek!

Spotify, her ne kadar dünya çapında 320 milyon kullanıcı barajını aşmayı başarmış olsa da karantina döneminde reklam gelirleri düştü. Bu sebeple, yapılan açıklamaya göre yakın zaman içinde Spotify ücretleri zamlanacak deniyor.

Yakın zaman önce de Netflix, ABD’de fiyatlarında zama gitmişti. Bunun ardından popüler bir uygulama olan Spotify için de zam gündeme geldi.

Spotify ücretleri zamlanacak deniyor ancak ne zaman bilinmiyor

Spotify, 320 milyon aktif kullanıcıya sahip olmasının yanı sıra bu kullanıcıların 144 milyonu abonelik paketlerinden birisini kullanıyor. Platform, son çeyrekte 101 milyon euroluk bir kayıp yaşadığını duyurdu ve bu kayıp devam ediyor.

Şirketin CEO’su Daniel Ek, şirket politikası gereği içerikleri zenginleştirdiklerini ve bunun akabinde hizmetin kalitesinin arttığını söylüyor. Haliyle bunun karşılığında talep edilecek ücretlerin de artacağının olası olduğunu aktarıyor. Spotify bunu birkaç ülkede halihazırda denemeye başladı bile. Avustralya’da aile planı fiyatlandırması 1 Ekim tarihinden beri yeni aboneliklerin fiyatları 17.88 dolardan, 18.99 dolara çıkartıldı.

Belçika, İsviçre, Bolivya ve benzeri ülkelerde de fiyat artışının yapılacağını aktaran Spotify’ın bu artışından Türkiye’nin etkilenip etkilenmeyeceği henüz bilinmiyor. Eğer Spotify Türkiye fiyatlarını zamlandırma kararı alırsa başka bir alternatife geçmeyi düşünür müydünüz?

haber kaynak : shiftdelete
yazar:Nilay Kamu

Denizli Oto Ekspertiz