Tayland'da Otobüs trenle çarpıştı: Onlarca ölü ve yaralı var | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Dünya

Tayland’da Otobüs trenle çarpıştı: Onlarca ölü ve yaralı var

Onlarca ölü ve yaralı var
Onlarca ölü ve yaralı var

İlk belirlemelere göre en az 20 kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı. Chachoengsao eyaletinin Valisi Maitree Tritilanond, kazada en az 20 kişinin öldüğünü ve 29 kişinin yaralandığı belirtti.

Tritilanond gazetecilere verdiği demeçte, kurtarma çalışmalarının devam ettiğini duyurdu. Kurtarma görevlileri çarpışma sırasında yan devrilip üstü açılan otobüsü kaldırmak için vinç ihtiyacı olduğunu açıkladı.

Yetkililer ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini duyurdu. Kurtarma ekiplerinin çalışmaları devam ederken, polis otobüste en az 60 yolcunun bulunduğu bilgisini paylaşarak ölü sayısının artabileceğini belirtti. Kazanın yerel saatle 08:05 sularında Khlong Kwaeng Klan tren istasyonu yakınlarında meydana geldiği belirtildi.

Tritilanon, kazanın Bangkok’un 63 kilometre uzağında yaşandığını belirtirken, otobüsün yaklaşık 60 fabrika işçisini bir törene götürdüğünü söyledi. Tritilanon, rayların üzerinde bir alarm olduğunu fakat trafiği durduracak herhangi bir bariyer bulunmadığını da söyleyerek, “Eyaletimiz bu tür kazaların yaşanmaması için rayların kenarına tümsek ve bariyer yerleştirecek ve görüş açısını artırmak için rayların yakınlarındaki ağaçları budayacaktır. Bu bizim için bir ders oldu ve artık riskli noktaları ortadan kaldıracağız” dedi. Birleşmiş Milletler bünyesinde çalışmalarını sürdüren Dünya Sağlık Örgütü’ne göre Tayland yolları dünyanın en ölümcül yollarından biri.

Denizli Oto Ekspertiz