Tekirdağ'daki yeni millet bahçesi projesinin ihalesi yapıldı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak Projeleri

Tekirdağ’daki yeni millet bahçesi projesinin ihalesi yapıldı

Tekirdağ'daki yeni millet bahçesi projesinin ihalesi yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2018 yılında başlatılan millet bahçesi çalışmaları, 81 ilde hayata geçiriliyor.

Millet bahçesi projeleri şehirlerin yeşil alan miktarını artırırken nitelikli bir sosyal yaşam alanı sunuyor. Bu projeler aynı zamanda bulunduğu bölgenin emlak piyasasına da doğrudan etkide bulunuyor.

Millet bahçesi çalışmaları, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) aracılığıyla yürütülüyor. TOKİ tarafından Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde hayata geçirilecek millet bahçesi projesi ihale edildi.

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmede, dün ihalesi yapılan projede sosyal donatılar da hayata geçirilecek. Projede inşaat çalışmaları, kazanan firmanın belirlenmesi ve yer tesliminin yapılmasıyla başlaması bekleniyor.

DÖRT DÖRTLÜK SOSYAL ALAN

Tekirdağ Hayrabolu Millet Bahçesi Projesi, içerisinde barındıracağı bitki bahçeleriyle, yöresel bitkileriyle, yeşiliyle, millet kıraathanesiyle, yürüyüş parkurlarıyla, dinlenme ve spor alanlarıyla vatandaşlara doğa ile iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanı sunacak.

Proje alanında koşu ve yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanı, bisiklet yolu gibi bölümler yer alacak. Projenin toplam 29 bin 645 metrekarelik alan üzerinde hayata geçirileceği belirtildi.

Huzur dolu anlara ev sahipliği yapacak projede aynı zamanda tema bahçeleri, çiçekli bitkiler ve peyzaj alanlarıyla yeşiller içerisinde sosyal yaşam alanı sunulacak.

Tekirdağ Hayrabolu Millet Bahçesi Projesi’nin yer tesliminden sonra üç yüz gün içerisinde tamamlanması planlanıyor. Projeye ait görseller şu şekilde:

Tekirdağ'daki yeni millet bahçesi projesinin ihalesi yapıldı
Denizli Oto Ekspertiz