Thodex'den yeni haber! Özer'i yakalama çalışmaları sürüyor | intHaber.com
Güncel

Thodex’den yeni haber! Özer’i yakalama çalışmaları sürüyor

Thodex'den yeni haber! Özer'i yakalama çalışmaları sürüyor

Özer Arnavutluk bir çiftle telefonda görüşme gerçekleştirdi. Bu çiftten erkek olanın birkaç kez Türkiye’ye geldiği öğrenildi.

Çift olarak ise 9 Mart’ta İstanbul’a giriş yaptı ancak 24 saat sonra hızlı bir şekilde Tiran’a döndüler. İşte bu tarihten sonra, aralarındaki bağlantı koptu. Ta ki tarihler 20 Nisan’a kadar. 20 Nisan Salı günü Faruk Fatih Özer, Air Alabania’dan aldığı tek yön uçak bileti ile Tiran’a gitti. 

Sınırı aşan suçlar konusunda iş birliği ve koordinasyon için operasyona dahil olan Türk polisi de hem ifade alım işlemlerinde destek veriyor hem de operasyonlar gerçekleştiriyor. 

Türk polisi çemberi daralttı 

Peki Özer’in kaçmış olabileceği ülkeler hangileri? Yunanistan, Makedonya, Karadağ, Kosova ve Bosna Hersek. Bunlara ek olarak sürat teknesiyle İtalya’ya kaçma ihtimalide bulunuyor. Bu sebeple Arnavutluk’ta Fier, Avlonya ve Durres izlenmeye alındı. Ancak bu ihtimalin gerçekleşmesi oldukça zor görülüyor.

Çünkü İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan Özer’in, Avrupa Birliği Sınır Güvenliği Teşkilatı FRONTEX’in hakimiyeti olan bir bölgeden kaçmayacağı ifade ediliyor. Yakalandığı an teslim edileceği için bu yola başvurma ihtimalinin düşük olduğu ifade ediliyor.

Thodex'den yeni haber! Özer'i yakalama çalışmaları sürüyor