Tokat Turhal'da ihale ile iş yeri satışı yapılacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Tokat Turhal’da ihale ile iş yeri satışı yapılacak

Tokat Turhal'da ihale ile iş yeri satışı yapılacak
Turhal Belediye Başkanlığı tarafından yatırım fırsatı sunuldu. Turhal’ın Pazar Mahallesi’nde yer alan 34 adet iş yeri vasıflı gayrimenkul, düzenlenecek ihale ile satılacak.

Yapılan bilgilendirmeye göre, söz konusu gayrimenkul satış ihalesi 29 Temmuz 2021 günü Turhal Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenecek.

Oto galericiler sitesi olarak yapılacak yapılan alanda bulunan iş yerleri için toplam 14 milyon 5 bin TL muhammen bedel belirlendi. İş yerleri ihalede tek tek satılacak.

UYGUN FİYATLAR GÖRÜLÜYOR

Turhal Belediyesi tarafından satışa sunulan 34 adet iş yerinin KDV dahil muhammen bedeli, 350 bin TL ile 500 bin TL arasında değişiyor. Gayrimenkullerin brüt büyüklükleri 25.27 metrekare olarak belirtildi.

Satışa sunulan iş yerleri için ihalede geçici teminat tutarı talep ediliyor. Bu tutarların 10 bin 500 TL ile 15 bin TL arasında değiştiği görülüyor.

AÇIK ARTIRMA YAPILACAK

Turhal Belediyesi’nden ihaleye ilişkin yapılan bilgilendirmede ihalenin, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45’inci maddesi gereğince açık teklif (artırma) usulü ile düzenleneceği belirtildi.

İhaleye katılmak isteyen gerçek kişilerden nüfus cüzdanı fotokopisi, kanuni ikametgah kayıt belgesi, tebligat için adres beyannamesi, imza beyannamesi, geçici teminatın yatırıldığını gösteren belge, vekaleten katılım varsa noter tasdikli vekaletname gibi belgeler talep ediliyor. Tüzel kişilerden ise ek olarak siciline kayıtlı olduğu oda belgesi, imza sirküsü, sicil gazetesi gibi belgeler talep ediliyor.

Tokat Turhal'da ihale ile iş yeri satışı yapılacak