TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde kura çekimi tüm hızıyla sürüyor. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde kura çekimi tüm hızıyla sürüyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Türkiye genelinde hayata geçirilecek 100 bin sosyal konutta, koronavirüs sebebiyle bir süre ara verilen kura çekimleri 28 Nisan itibarıyla yeniden başladı. Bu hafta ise 8 bin 900 konut için hak sahipleri belirlenecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından TOKİ 100 bin sosyal konut projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, bu hafta Antalya, Mersin, Isparta, Adana ve Gaziantep’te kuraların çekileceğini böylece 8 bin 900 konutun sahiplerini bulacağını aktardı.

Sosyal konut projelerinde çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü aktaran Bakan Kurum, “50 bin sosyal konut projemiz kapsamında, 35 bin 252 konutun inşa süreci devam ediyor” şeklinde konuştu.

TEMEL ATIMI HAZİRAN AYINDA

TOKİ 100 bin sosyal konut çalışmasında ihale ve diğer proje çalışmalarının da sürdüğünü belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, “100 Bin Sosyal Konut projemiz kapsamında, bu hafta Antalya, Mersin, Isparta, Adana ve Gaziantep’te kuralarımızı çekeceğiz. Böylece 8 bin 900 konutumuzun daha sahipleri belli olacak. 100 bin sosyal konutun temellerini inşallah Haziran ayı sonunda atmaya başlıyoruz. Hedefimiz, o özlediğimiz mahalle anlayışı ve yatay mimari esasıyla vatandaşlarımızı, bol yeşil alanı ve sosyal imkanları olan, sağlam, güvenli ve huzurlu yuvalarına bir an önce kavuşturmak” ifadelerini kullandı.

ISPARTA’DA KURA HEYECANI YAŞANDI

TOKİ Isparta Çünür projesinde hayata geçirilmeye hazırlanan 700 konut için kura çekimi yapıldı. Söz konusu kura çekimi, noter huzurunda ve seyircisiz bir şekilde yapılırken TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlandı.