TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde kura çekimleri devam ediyor. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde kura çekimleri devam ediyor.

35 BİN KONUTTA İNŞAAT SÜRÜYOR

81 ilde hayata geçireceği uygun fiyatlı konutlarla dar gelirli vatandaşların konut sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürecek olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), bu hafta kura çekimlerini Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki şehirlerde sürdürecek.

Bu hafta Şırnak, Hakkari, Şanlıurfa, Bingöl, Tunceli, Elazığ, Batman, Mardin ve Siirt’te toplam 2 bin 788 sosyal konut için kuralar çekilecek. TOKİ tarafından noter huzurunda gerçekleştirilecek kura çekimi, koronavirüs tedbirleri kapsamında katılımsız yapılacak. Kura çekimi, TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak.

35 BİN KONUTTA İNŞAAT SÜRÜYOR

TOKİ 100 bin sosyal konut projesiyle ilgili kişisel sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çalışmalarda 35 bin 252 konutun inşaatının devam ettiğini belirterek, “100 Bin Sosyal Konut projemizde bugüne dek 36 bin 73 konutumuzun hak sahiplerini belirledik.‬ Bu hafta 9 ilde 2 bin 788 konutumuzun kuralarını çekeceğiz. Kura çekimlerini temmuz sonunda tamamlayacağız.‬ ‪100 bin sosyal konutun temellerini de haziran ayında atıyoruz” diye konuştu.

KAMPANYADA 247 MİLYON TL BORÇ KAPANDI

TOKİ’nin 2020 yılı indirim kampanyası hakkında da bilgiler veren Bakan Kurum, “Vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine TOKİ konut ve iş yerleri için başlattığımız yüzde 20 indirim kampanyasına 4 bin 539 kişi başvurdu. 247 milyon lira borç kapama işlemi gerçekleştirildi.‬ ‪Bu süreçte ödeme güçlüğü çeken vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.