TOKİ 2021 bahar dönemi indirim kampanyası başladı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ 2021 bahar dönemi indirim kampanyası başladı

TOKİ 2021 bahar dönemi indirim kampanyası başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından son yıllarda olduğu gibi 2021 yılında da indirim kampanyası sunuldu.

Bu indirim kampanyasıyla borcunu erkenden ödeyip tapusuna kavuşmak isteyen yatırımcılara yüzde 20 indirim uygulanıyor.

TOKİ 2021 bahar dönemi indirim kampanyasına başvurular 21 Nisan-28 Mayıs tarihleri arasında alınacak. Son başvuru tarihinden sonra yapılacak ödemelerde indirim uygulanmayacak.

KİMLER KAMPANYADAN YARARLANIYOR?

TOKİ’nin 2021 yılı indirim kampanyasına geri ödemede taksitleri en geç 2019 yılı sonu itibariyle başlamış olan alıcılar dahil edildi. Kampanyadan konut yatırımcılarının yanı sıra iş yeri yatırımcıları da faydalanabilecek. Borcunun tamamını ödemeyecek vatandaşlara borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları ödemeler de kampanyaya dahil edildi. Öte yandan taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasının dışında tutuldu.

Kampanyadan yararlanabilmek için TOKİ’ye aidat veya herhangi bir borcun bulunmaması gerekiyor. Kampanyadan faydalanmak isteyen yatırımcılar, gayrimenkul sözleşmesi imzaladığı banka aracılığıyla başvurusunu yapabilecek.

UYGUN ÖDEME FIRSATI

TOKİ indirim kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşlara cazip faizli ve uzun ödeme vadeli kredi fırsatı da sunuluyor.

Ziraat Bankası ve HalkBank tarafından söz konusu kampanya için konutlarda geçerli yüzde 1.37 faiz oranı, iş yerlerinde geçerli yüzde 1.47 faiz oranından kredi sunuluyor. Bu kredilerde 120 aya kadar vade imkanı sağlanıyor. Öte yandan standart konut kredilerinde faiz oranları yüzde 1.52 faiz oranından başlıyor.

TOKİ 2021 bahar dönemi indirim kampanyası başladı
Denizli Oto Ekspertiz