TOKİ 2021 bahar dönemi indirim kampanyası sona erdi | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ 2021 bahar dönemi indirim kampanyası sona erdi

TOKİ 2021 bahar dönemi indirim kampanyası sona erdi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından konut ve iş yeri alıcılarına yönelik sunulan indirim kampanyası yoğun ilgi gördü.

Söz konusu kampanyada borcunu erkenden ödeyip tapusuna kavuşmak isteyen vatandaşlara yüzde 20 indirim sunuldu.

TOKİ’nin 2021 bahar dönemi indirim kampanyası, 21 Nisan ile 28 Mayıs günleri arasında geçerli oldu. Kampanyadan Türkiye genelinde 11 bin 768 konut ve iş yeri alıcısı yararlandı.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, kampanya kapsamında borcunun yüzde 25’ini aşmamak şartı ile peşin ödeyenlere yüzde 20 indirim yapıldı. Aynı zamanda 2 bin 137 vatandaş ise kısmi ödemeyle kampanyadan yararlanma şansını kullandı.

KREDİ KULLANIMI DÜŞÜK KALDI

TOKİ 2021 bahar dönemi indirim kampanyasında vatandaşlara kamu bankaları aracılığıyla cazip faiz oranına sahip kredi imkanı sunuldu. Ancak kampanyadan yararlananların yalnızca yüzde 4.85’inin banka kredisi kullandığı belirtildi. Kampanyaya dahil olanların yüzde 95’i borçlarını banka kredisi kullanmadan kişisel tasarruf usulüyle ödediği belirtildi.

Bu kampanya dönemine geri ödeme taksitleri en son 2019 yılının sonunda başlayan konut ve iş yeri alıcıları dahil edildi.

YENİ KAMPANYA OLACAK MI?

TOKİ, son yıllarda yatırımcılara indirim kampanyası sunarak büyük avantaj sağlıyor. TOKİ’nin uyguladığı indirim kampanyaları hem bahar döneminde hem de güz döneminde oluyor. Ancak 2021 yılı güz dönemi için herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Yine de bu dönemde yeni bir indirim kampanyası olabileceğine yönelik beklenti bulunuyor.

TOKİ 2021 bahar dönemi indirim kampanyası sona erdi
Denizli Oto Ekspertiz