TOKİ 2021 bahar dönemi kampanyasının uzatılmayacağı belirtildi | intHaber.com
Toki

TOKİ 2021 bahar dönemi kampanyasının uzatılmayacağı belirtildi

TOKİ 2021 bahar dönemi kampanyasının uzatılmayacağı belirtildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), bir yandan yeni sosyal konut projelerini hayata geçirmeye hazırlanırken diğer yandan yatırımcılarına fırsatlar sunuyor.

TOKİ, son yıllarda olduğu gibi bu yıl da indirim kampanyası uyguladı. Borcunu erkenden ödeyip tapusuna kavuşmak isteyen konut ve iş yeri sahiplerine kampanya kapsamında yüzde 20 indirim sunuldu.

TOKİ 2021 bahar dönemi indirim kampanyası 21 Nisan’da başladı. Kampanyanın 28 Mayıs’ta sona ereceği duyurulmuştu. Ancak koronavirüs salgınının devam etmesi nedeniyle kampanyanın uzatılıp uzatılmayacağı merak ediliyordu.

SÜRE UZATIMI OLMAYACAK

TOKİ 2021 bahar dönemi indirim kampanyasında süre uzatımının olup olmayacağına yönelik vatandaşlar tarafından sosyal medyada TOKİ’ye sorular yöneltiliyordu. TOKİ’nin resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, kampanyanın 28 Mayıs’ta sona ereceği belirtildi.

Kampanya süresinin salgın şartları göz önünde tutularak uzun belirlendiğinin altı çizilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “İdaremizce daha önceki yıllarda yapılan indirim kampanyaları 1 ay sürmekte iken bu kampanya döneminde salgın şartları göz önünde bulundurularak kampanyanın süresi daha uzun bir süre olarak belirlenmiştir.”

BAŞVURULAR SÜRÜYOR

Söz konusu indirim kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşlar, gayrimenkul satış sözleşmesi imzaladığı banka aracılığıyla 28 Mayıs günü mesai saati sonuna kadar başvurularını sunabilecek. Kampanyaya, satışları 2019 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 yılı sonu itibariyle başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları dahil edildi.