TOKİ, 35 şehirde yer alan konut ve iş yerlerini satışa sundu | intHaber.com
Toki

TOKİ, 35 şehirde yer alan konut ve iş yerlerini satışa sundu

TOKİ, 35 şehirde yer alan konut ve iş yerlerini satışa sundu

Türkiye’nin tüm bölgelerinde kentsel dönüşüm ve sosyal konut proje çalışmalarına devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), proje stoklarında yer alan gayrimenkulleri dönem dönem açık artırma yöntemiyle satışa sunuyor.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, 35 şehirde yer alan toplam 149 konut ve 21 şehirde yer alan toplam 111 adet iş yeri satışa sunuldu. Bu gayrimenkuller için açık artırma ihalesi düzenlenecek.

Söz konusu ihaleler 16 ve 17 Haziran 2021 günleri yapılacak. 16 Haziran günü 149 adet konut, 17 Haziran günü ise 111 adet iş yeri satılacak. İhaleler, TOKİ’nin İstanbul ve Ankara’daki hizmet binalarında eş zamanlı olarak düzenlenecek. Ayrıca vatandaşlar, Emlak Yönetim aracılığıyla online teklif de verebilecek.

KONUTLARIN YER ALDIĞI ŞEHİRLER

TOKİ tarafından satışa sunulan 149 adet konut şu şehirlerde yer alıyor: Aksaray, Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Batman, Bilecik, Burdur, Bursa, Çorum, Denizli, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Giresun, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Niğde, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat ve Uşak.

Satışa sunulan konutlar yüzde 10, yüzde 25 ve yüzde 50 peşinatla satın alınabiliyor. Ayrıca 24 ay, 60 ay, 120 ay ve 180 ay vade seçenekleri sunuluyor.

İŞ YERLERİNİN BULUNDUĞU ŞEHİRLER

Satışa sunulan 111 adet iş yeri şu şehirlerde yer alıyor: Adana, Ankara, Amasya, Bilecik, Diyarbakır, Erzincan, Gaziantep, İstanbul, Kırşehir, Konya, Malatya, Manisa, Niğde, Osmaniye, Rize, Samsun, Siirt, Uşak, Trabzon, Yozgat ve Zonguldak.

İş yerleri için yüzde 10, yüzde 25 veya yüzde 50 peşinat seçenekleri sunulurken 120 ay ve 180 ay vadeli ödeme planları hazırlanıyor.

TOKİ, 35 şehirde yer alan konut ve iş yerlerini satışa sundu