TOKİ Ankara Mamak Karaağaç Mahallesi 3. Etap çalışmasında yeni satış süreci başladı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Kentsel DönüşümToki

TOKİ Ankara Mamak Karaağaç Mahallesi 3. Etap çalışmasında yeni satış süreci başladı

TOKİ Ankara Mamak Karaağaç Mahallesi 3. Etap çalışmasında yeni satış süreci başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara’nın Mamak ilçesinde hayata geçirilen ve kentsel dönüşüm projesi olma özelliği taşıyan TOKİ Ankara Mamak Karaağaç Mahallesi 3. Etap çalışmasında yeni satış süreci başladı.

Projede satışa sunulan 15 adet 2+1 konut ve 19 adet 3+1 konut için başvurular başladı. Konutların başvuru takvimi 31 Ağustos ile 3 Eylül 2021 günleri arası gösterildi.

Konutlara başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar Ankara’daki HalkBank şubeleri aracılığıyla veya e-Devlet üzerinden başvurularını iletebilecek.

KURALI SATIŞ OLACAK

TOKİ Ankara Mamak Karaağaç Mahallesi 3. Etap çalışmasında satışa sunulan 34 adet konutun hak sahipleri, 9 Eylül günü noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belli olacak. Söz konusu kura çekimi, TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak.

UYGUN FİYATLARLA KONUT SAHİBİ OLMA ŞANSI

Satışa sunulan 15 adet 2+1 konutun büyüklükleri 85 metrekare olarak belirtildi. Bu konutların fiyatları 230 bin TL ile 245 bin TL arasında değişiyor. Yatırımcılar yüzde 10, yüzde 15 veya yüzde 25 peşinatla konut sahibi olabiliyor. Peşinat tutarları 23 bin TL seviyesinden başlarken 108 ay, 120 ay ve 144 ay vadeli ödeme seçenekleri sunuluyor.

Orta gelir grubu için oluşturulan 3+1 konutların büyüklükleri ise 115 metrekare ile 127 metrekare arasında değişiyor. Bu konutların fiyatları 266 bin TL ile 301 bin TL arasında değişiyor. Konutlar için talep edilen peşinat tutarı 26 bin TL seviyesinden başlarken 144 aya kadar vade seçeneği sunuluyor.

TOKİ Ankara Mamak Karaağaç Mahallesi 3. Etap çalışmasında yeni satış süreci başladı

Denizli Oto Ekspertiz