TOKİ Balıkesir Altıeylül projesinde çalışmalar başlıyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

TOKİ Balıkesir Altıeylül projesinde çalışmalar başlıyor

TOKİ Balıkesir Altıeylül projesinde çalışmalar başlıyor
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçirdiği sosyal konut projeleriyle dar ve orta gelirli vatandaşları uygun fiyatlarla konut sahibi yapıyor.

TOKİ’nin Balıkesir’in Altıeylül ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi‘nde yeni bir sosyal konut projesi hayata geçireceği duyuruldu. Söz konusu proje kapsamında 558 adet konut ve 25 adet dükkan inşa edilecek.

İHALE SÜRECİ BAŞLADI

Projenin ihale süreci başladı. Yapılan bilgilendirmeye göre, ihale 5 Ağustos 2021 günü düzenlenecek. İhale sürecinin tamamlanmasıyla projede inşaat süreci başlayacak.

TOKİ Balıkesir Altıeylül projesi, yatay mimarili tasarımla kurulacak. Hayata geçirilecek konutlar güvenli ve modern bir yapı olma özelliği barındıracak. Aynı zamanda diğer TOKİ projelerinde olduğu gibi konutlar için uygun satış fiyatları ve kolay ödeme seçenekleri belirlenecek.

Projede yer alan konut türleri, konut fiyatları ve ödeme seçenekleri, başvuru dönemi, kura çekim tarihi, teslim tarihi gibi konularda resmi bilgilerin önümüzdeki aylarda duyurulması bekleniyor.

BURDUR’DA DA YENİ PROJE HAZIRLIĞI

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, Burdur’un Merkez ilçesi Kurna Mahallesi’nde yeni bir sosyal konut projesi hayata geçirilecek. İhale duyurusu yapılan projede 143 adet konut ve 6 adet dükkan inşa edilecek.

TOKİ Burdur Kurna Mahallesi Projesi‘nin ihalesi ise 6 Ağustos günü düzenlenecek. Projeye dair detaylar önümüzdeki aylarda kamuoyu ile paylaşılacak.

TOKİ Balıkesir Altıeylül projesinde çalışmalar başlıyor